Strażnicy graniczni z Lubaczowa wykryli kontrabandę o wartości 140 tys. zł

0

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Lubaczowa zabezpieczyli nielegalne papierosy warte łącznie ponad 140 tys. złotych. Rozpoczęło się od rutynowej kontroli drogowej.

Fot. BiOSG

Zdarzenie miało miejsce w miniony czwartek (14.02), kiedy to w trakcie kontroli drogowej na terenie gminy Wiązownica (pow. jarosławski) funkcjonariusze SG z placówki w Lubaczowie wytypowali do sprawdzenia samochód osobowy na jarosławskich numerach rejestracyjnych. W pojeździe, którym kierował 59-latek znajdowało się 420 paczek nielegalnych papierosów. Funkcjonariusze postanowili przeszukać także dwie posesje powiązane z kierowcą. Tam znajdowały się swoistego rodzaju magazyny nielegalnych wyrobów akcyzowych, w którym przechowywano ponad 10 tys. paczek papierosów oraz 32 litry alkoholu pochodzących z przemytu.

– W trakcie sprawdzania jednej z posesji funkcjonariuszy SG „przywitał” spuszczony pies oraz mocno zadymione powietrze. Jak się okazało był to dym z pieca (centralnego ogrzewania), w którym próbowano z pospiechem spalić nielegalne wyroby akcyzowe – informuje st. chor. SG Piotr Zakielarz z BiOSG.

59-letni obywatel Polski przyznał się, że wszystkie ujawnione wyroby akcyzowe warte łącznie ponad 140 tys. złotych należą do niego. Funkcjonariusze Straży Granicznej wszczęli postępowanie karno-skarbowe.

elubaczow.com, BiOSG


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here