Rozwój elektroniki i mechaniki związany jest z ogromnym postępem technologicznym, z którym mamy do czynienia w dzisiejszym świecie. Producenci coraz częściej decydują się na stosowanie nowoczesnych technik montowania podzespołów elektronicznych, a jedną z najbardziej polecanych jest montaż SMT. Na czym polega montaż powierzchniowy?

Montaż SMT – na czym polega?

Montaż powierzchniowy SMT polega na lutowaniu elementów z tej strony płytki, z której się znajdują. Na płytkę nanoszone są krople kleju, następnie rozmieszczane są elementy elektroniczne. Następnie klej jest utwardzany, a końcówki lutownicze łączone są ze ścieżkami przewodzącymi. Komponenty przeznaczone do montażu charakteryzują się niewielkimi wymiarami, mają płaskie obudowy i końcówki lutownicze w formie kołnierzy obejmujących końce obudowy. W odróżnieniu od montażu przewlekanego, rezystory nie są oznaczane kodem barwnym – stosuje się jedynie cyfry i ewentualnie litery. Montaż powierzchniowy to zautomatyzowany proces, który pozwala na spore oszczędności. Przebiega on automatycznie i odbywa się w kilku etapach. Przeczytaj jak przebiega proces montażu SMT: Montaż kontraktowy dla małych i średnich serii. Sprawdź co oferują usługi kontraktowego montażu SMT.

Zalety montażu SMT

Do najczęściej wymienianych zalet montażu powierzchniowego należą: automatyzacja procesu produkcyjnego, miniaturyzacja urządzeń oraz duża gęstość rozmieszczenia elementów, możliwość rozmieszczenia komponentów po obu stronach płytki drukowanej, dobre właściwości mechaniczne w warunkach wstrząsów lub wibracji, szybkość montażu oraz stosunkowo niskie koszty produkcji.

Zaufany wykonawca montażu SMT

Wykorzystanie najnowocześniejszych technik montażowych zapewnia przewagę nad konkurencją, dlatego wiele firm decyduje się na skorzystanie z rozwiązań. Najwyższą jakość w zakresie projektowania i produkcji dla elektroniki i mechaniki zapewnia Montaż kontraktowy – zamel.com. To firma z doświadczeniem, działająca na rynku branży elektrotechnicznej od 29 lat


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here