Ponad 150 tys. zł dla gospodyń z powiatu lubaczowskiego

0

Ponad 150 tys. zł otrzymały Koła Gospodyń Wiejskich, które zarejestrowały się w lubaczowskim Biurze Powiatowym ARiMR. Środki trafiły do rekordowej w skali regionu liczby kół.

W grudniu ubiegłego roku w biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęto rejestrację Kół Gospodyń Wiejskich. Proces ten pozwolił zrzeszeniom gospodyń uzyskanie osobowości prawnej i ubieganie się o środki na rozwój. Rejestracja prowadzona przez lubaczowskie Biuro Powiatowe ARiMR była poprzedzona spotkaniami i szkoleniami, co przełożyło się na ogromne zainteresowanie rejestracją i rekordową liczbę złożonych wniosków.

– Do końca grudnia wpłynęło do nas 53 wnioski o przyznanie pomocy. Tylko jeden wniosek został złożony przez koło, które rozpoczynało swoją działalność, pozostałe to koła już działające. Liczba członków we wszystkich kołach uprawniała je do otrzymania wsparcia w wysokości 3 tys. zł, stąd wydaliśmy wszystkim pozytywne decyzje o przyznaniu pomocy na łączną kwotę 159 tys. zł. Okazało się, że nasze biuro przyjęło największą w województwie podkarpackim liczbę wniosków o przyznanie tej formy pomocy – informuje Marlena Golenia, Pełnomocnik Kół Gospodyń Wiejskich w Biurze Powiatowym ARiMR w Lubaczowie.

ARiMR nie pozostawia gospodyń samym sobie i zamierza nadal wspierać ich działalność m.in. poprzez prowadzenie szkoleń. Najbliższe odbędzie się 26 lutego (wtorek, początek o godz. 10:00) w sali narad Starostwa Powiatowego w Lubaczowie. Jego tematem będzie prowadzenie uproszczonej ewidencji przychodów i kosztów dla KGW.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here