Stary Dzików: Podwoziła do sklepu sąsiadkę, a miała ponad 3 promile

0

Ponad 3 promile alkoholu miała w organizmie 29-latka, która jechała do sklepu wraz ze swoją sąsiadką. Kobieta z gminy Stary Dzików straciła prawo jazdy, a za popełnione przestępstwo odpowie teraz przed sądem.

W środę (13.02) po godz. 16 dyżurny lubaczowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że w Starym Dzikowie kierowca opla może prowadzić samochód pod wpływem alkoholu. Policjanci natychmiast udali się do tej miejscowości i na jednej z ulic, zauważyli opisywany samochód, którym podróżowały dwie kobiety. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości kierującej okazało się, że ma ona ponad 3 promile alkoholu w organizmie. 29-latka oświadczyła policjantom, że sąsiadka poprosiła ją o podwiezienie do sklepu i ta spełniła jej prośbę. Funkcjonariusze sprawdzili również stan trzeźwości pasażerki. Badanie wykazało, że miała ona ponad promil alkoholu w organizmie.

29-letniej mieszkance gminy Stary Dzików, która kierowała oplem, policjanci zatrzymali prawo jazdy. Za przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwości będzie odpowiadała przed sądem – informuje KPP w Lubaczowie.

Policjanci przypominają, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila, to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do 2 lat, ograniczenia wolności lub grzywny oraz zakazem prowadzenia pojazdów. Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się także liczyć z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych – w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

elubaczow.com, KPP Lubaczów


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here