Ruszyła Biesiada Teatralna w Horyńcu-Zdroju

0

Do Horyńca-Zdroju zjechali już uczestnicy 40. Biesiady Teatralnej. Od wczoraj podnoszą swoje aktorskie umiejętności, a w czwartek staną w szranki o Złoty Róg Myśliwski Króla Jana i Złotą Misę Borowiny.

Od wtorku (12.02) uczestnicy warsztatów teatralnych organizowanych w ramach jubileuszowej Biesiady podnoszą swoje umiejętności pod okiem specjalistów: Tomasza Rodowicza i Jarosława Figury. W czwartek rozpoczną się Konfrontacje Zespołów Teatralnych Małych Form, w których 16 teatrów z całej Polski będzie walczyć o Złoty Róg Myśliwski Króla Jana i Złotą Misę Borowiny. Spektakle oceniać będzie jury, w skład którego weszli: Łukasz Drewniak – krytyk teatralny z Krakowa, Magdalena Kumorek – aktorka teatralna i filmowa z Wrocławia, Grzegorz Reszka – reżyser, instruktor teatralny z Warszawy i Tomasz Rodowicz – aktor, muzyk, reżyser z Łodzi. Konfrontacje potrwają aż do niedzieli, kiedy to odbędzie się uroczysta gala wręczenia nagród oraz prezentacja laureatów.

W ramach wydarzenia, codziennie w Gminnym Ośrodku Kultury w Horyńcu-Zdroju o godzinie 20:00 odbywać się będą prezentacje dla publiczności (bilety wstępu do nabycia w cenie 20 zł). Ponadto w sobotę (16.02) w Parku Zdrojowym specjalnie z okazji jubileuszu 40-lecia Biesiady organizatorzy zapraszają na specjalny plenerowy występ Lwowskiego Teatru Woskresinnia ze spektaklem „Wiśniowy Sad”. J

Biesiada Teatralna w Horyńcu-Zdroju to jeden z najstarszych w kraju festiwali amatorskich zespołów małych form teatralnych.

Program Biesiady Teatralnej na poszczególne dni.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here