Młodzi programiści zmierzą się w IV edycji konkursu „web.Master podkarpacki”

0

Młodzi miłośnicy programowania z Podkarpacia po raz kolejny będą mieli okazję sprawdzenia swoich umiejętności. Własnie ruszyły zapisy do IV edycji konkursu „web.Master Podkarpacki”.

Fot. Archiwum organizatora

„web.Master Podkarpacki” z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród uczniów szkół z województwa podkarpackiego. W pierwszej edycji (w 2016 roku) udział wzięło 300 uczniów, w kolejnych blisko 500. Organizatorzy szacują, że w tym roku do konkursu przystąpić może nawet 700 uczestników. Będą oni rywalizować w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy sprawdzą swoje umiejętności w zakresie
programowania w HTML, CSS, PHP czy Java Script.

– Cieszymy się z dużego zainteresowania naszym konkursem. Rokroczna tendencja wzrostowa oznacza, że branża IT na Podkarpaciu w niedalekiej przyszłości zasili się o wielu zdolnych specjalistów z zakresu programowania. To bardzo dobra wiadomość dla naszego regionu – komentuje Tomasz Kras, koordynator konkursu.

Pierwszy etap odbędzie się 7 marca 2019 r. i zostanie przeprowadzony za pomocą udostępnionej przez firmę Ideo platformy e-learningowej. Test on-line będzie trwał 15 minut, w trakcie których uczniowie odpowiedzą na 60 pytań. Do drugiego etapu przejdzie 15 najlepszych osób z każdej kategorii wiekowej. Finał odbędzie się 21 marca 2019 r. w Zespole Szkół Energetycznych w Rzeszowie. Na ostatnim etapie organizatorzy stawiają na zadania typowo praktyczne. Zwycięzcy mogą liczyć na nagrody, które pomogą im na początku kariery w branży IT.

– Posługiwanie się językiem programowania to umiejętność szczególnie ceniona na rynku pracy – mówi dr hab. Dariusz Tworzydło, prezes Instytutu Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. – Na przestrzeni ostatnich lat wyraźnie widać, że kompetencje z obszaru IT stają się przydatne w coraz większej liczbie zawodów. Nabywanie tego typu doświadczenia w młodym wieku przełoży się na dodatkowe atuty w oczach potencjalnych, przyszłych pracodawców – dodaje.

Rejestracja uczestników potrwa do 1 marca 2019 r. Uczniów zgłaszać mogą nauczyciele informatyki za pośrednictwem strony www.webmasterpodkarpacki.pl Tam również można znaleźć szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia.

Organizatorami konkursu są Instytut Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Zespół Szkół Energetycznych w Rzeszowie, a partnerem technologicznym jest Ideo Sp. z o.o. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here