Mieszkanka gminy Lubaczów wpadła z kontrabandą

0

W trakcie kontroli drogowej policjanci z Lubaczowa odkryli we wnętrzu samochodu nielegalne papierosy. Kolejne papierosy i alkohol bez polskich znaków akcyzy znaleźli w miejscu zamieszkania 52-letniej kobiety z gminy Lubaczów. W sumie zabezpieczono prawie 9400 sztuk papierosów i 5 litrów alkoholu.

Fot. KPP Lubaczów

Funkcjonariusze zatrzymali we wtorek (12.02) do kontroli drogowej samochód marki Renault. Nerwowe zachowanie kierującej wzbudziło podejrzenia policjantów. Już po chwili okazało się, że 52-latka przewozi w swoim aucie nielegalne papierosy. Następnie policjanci przeszukali miejsce zamieszkania mieszkanki gminy Lubaczów, gdzie znajdowały się kolejne papierosy i alkohol bez polskich znaków akcyzy skarbowej. W sumie zabezpieczonych zostało łącznie prawie 9400 sztuk papierosów różnych marek i 5 litrów alkoholu.

– Gdyby produkty te trafiły na rynek, wartość uszczuplonego podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wyniosłaby ponad 10 tys. zł. Kobieta odpowie teraz przed sądem za wykroczenie skarbowe – informuje KPP w Lubaczowie.

elubaczow.com, KPP Lubaczów


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here