Za nami VI Oleszyce Półmaraton i V Oleszyce Nordic Walking

0

VI Oleszyce Półmaraton i V Oleszyce Nordic Walking już za nami. Na starcie zawodów, które zorganizowano w niedzielę (10.02) na terenie leśnictwa Zabiała, stanęło ponad 400 zawodników.

Trasę półmaratonu o długości 21,097 km najszybciej pokonał Bogdan Dziuba z Jastkowic (01:15:44), drugi na mecie był Dawid Hartleb z Sieniawy (01:18:51), a trzeci Krzysztof Jaworski ze Starego Sącza (01:18:52). Wśród kobiet najszybsza była Katarzyna Kmieć z Perły (01:34:00), na drugim miejscu znalazła się Zofia Chmielowiec z Rzeszowa (1:36:37), a na trzecim Ewelina Kiełboń z Przeworskiej Grupy Biegowej (01:40:53)

W ramach imprezy, po raz piąty zorganizowano także zawody Nordic Walking. Trasę o długości 9,4 km najszybciej pokonał Tomasz Wojtowicz z Krosna, który na metę dotarł po nieco ponad godzinie (1:00:39). Wśród kobieta najlepsza okazała się Małgorzata Kubiszyn (1:04:36).

Po części oficjalnej, organizatorzy zapewnili atrakcje dla zgromadzonej publiczności. Loteria fantowa, wspólne pieczenie kiełbasek, degustacja grochówki i ciast podkreśliły świetną atmosferę zawodów, towarzyszącą przybyłym od samego początku. Warto również dodać, że Stowarzyszenie „Czas na pomoc” przekazało w sumie sześć tysięcy złotych na rehabilitację Mateusza Zająca i Bogdana Kuźmika, którzy w ubiegłym roku w wyniku wypadków zostali sparaliżowani.

Bieg wspólnie zorganizowali: Stowarzyszenie „Czas na pomoc” w Oleszycach, Starostwo Powiatowe Lubaczów, Urząd Miasta i Gminy w Oleszycach, Nadleśnictwo Oleszyce, Urząd Gminy w Starym Dzikowie.

Galeria zdjęć, fot. Nadleśnictwo Oleszyce.

elubaczow.com, Nadleśnictwo Oleszyce


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here