Jubileuszowy Dekanalno-Powiatowy Dzień Chorego w Lubaczowie

0

Już po raz dziesiąty, z okazji obchodów Światowego Dnia Chorego, w Lubaczowie zorganizowano spotkanie o wymiarze dekanalno-powiatowym. W jubileuszowych uroczystościach uczestniczyły osoby chore i ich opiekunowie, przedstawiciele różnych instytucji zajmujących się pomocą potrzebującym oraz zaproszeni goście.

Światowy Dzień Chorego obchodzony jest 11. lutego we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Święto ustanowił papież Jan Paweł II 13. maja 1992 roku, w 75. rocznicę objawień fatimskich i w 11. rocznicę zamachu na swoje życie. Dzień Chorego stwarza wyjątkową okazję do zwrócenia uwagi na potrzeby i problemy chorych, którzy czy to fizycznie czy duchowo nie mogą korzystać w pełni z życia i potrzebują wsparcia. To też dzień poświęcony opiekunom potrzebujących.

Lubaczowskie obchody rozpoczęły się mszą świętą w Konkatedrze, której przewodniczył ks. bp. Mariusz Leszczyński. Podczas nabożeństwa zgromadzeni modlili się m.in. w intencji chorych oraz osób, które sprawują nad nimi opiekę. Na koniec liturgii księża udzielili także Sakramentu Namaszczenia Chorych. Dalsza część spotkania została zorganizowana w sali teatralnej pod Konkatedrą, gdzie wręczono specjalne pamiątki z racji 10-lecia obchodów Dnia Chorego w Lubaczowie, wykonane przez WTZ w Oleszycach. Otrzymali je przedstawiciele instytucji, zajmujących się świadczeniem pomocy osobom chorym w całym powiecie lubaczowskim oraz zaproszeni goście. Tradycyjnie nie zabrakło także części artystycznej, w której wystąpili mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej i uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Organizatorem święta była Parafia Konkatedralna w Lubaczowie oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lubaczowie.

elubaczow.com, powiatlubaczowski.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here