Ferie pełne tajemnic i przygód w Muzeum Kresów w Lubaczowie

0

Chcesz ciekawie spędzić ferie razem ze swoim dzieckiem? Wybierzcie się do Muzeum Kresów w Lubaczowie, gdzie wspólnie wyruszycie w podróż po ekspozycjach w poszukiwaniu niesamowitych przygód i cennych skarbów.

Fot. muzeumkresow.eu

Zajęcia rozpoczną w otoczeniu muzealnych przedmiotów. Uczestnicy dowiedzą się co to jest zabytek i o czym opowiada. Zgłębią tajemnice odmierzania czasu, bo przecież dawniej nie było zegarków. Czy ludzie radzili sobie bez możliwości dokładnego określenia spotkania co do minuty? W Walentynki dzieci dowiedzą się dlaczego św. Walenty stał się patronem „od serca”, a z okazji Światowego Dnia Kota będą uczestniczyć w „Galerii kotów – sztuce z pazurem”. Muzealnicy na zimowy odpoczynek przygotowali również „Tkane opowieści na zimowy wieczór”, bajki o tym, jak to jest nocą w muzeum: czy ożywają eksponaty, bohaterowie toczą bitwy, prowadzą ze sobą dysputy, panowie i damy opuszczają obrazy?  Na koniec spotkań uczestnicy skompletują pełne zagadek i tajemnic prace, po czym zamkną je w skrzyni, na klucz.

Ze względów organizacyjnych muzealnicy ograniczyli liczbę miejsc. Rezerwacji dokonać można pod numerem telefonu: 16 632 18 02 (Dział Oświatowy). Koszt zajęć to symboliczne 5 zł od dziecka.

Szczegółowy program znaleźć można na stronie internetowej Muzeum Kresów w Lubaczowie.

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here