O dokonaniach Mikołaja Kopernika w Muzeum Kresów w Lubaczowie

0

Zabytki kultury materialnej, prezentujące życie codzienne mieszczan toruńskich na przełomie XV i XVI wieku oraz narracja o życiu i dokonaniach Mikołaja Kopernika to główne zagadnienia, które przedstawione będą w Muzeum Kresów w Lubaczowie. W niedzielę (10.02) o godz. 11:00 w Galerii Oficyna odbędzie otwarcie wystawy „Mikołaj Kopernik. Opowieść o życiu i dziele”. 

fot. Tomasz Mielnik – lubaczow360.pl, archiwum.

Wnętrze Galerii Oficyna na chwilę „wypożyczone” zostało Muzeum Okręgowemu w Toruniu, które przygotowało dla nas ekspozycję pt. „Mikołaj Kopernik. Opowieść o życiu i dziele.” A wszystko po to, byśmy mogli zgłębić dokonania wielkiego polskiego astronoma. Elementy multimedialne (filmy, animacja komputerowa) wyjaśnią nam problematykę odkryć astronomicznych Mikołaja Kopernika. Dodatkowo w nowoczesny i atrakcyjny dla zwiedzających sposób zaprezentowane zostaną zabytki przedstawiające życie w Toruniu w drugiej połowie XV i pierwszej połowie XVI wieku (m.in. późnośredniowieczna ceramika, naczynia klepkowe, monety, detale architektoniczne).

„Mikołaj Kopernik. Opowieść o życiu i dziele” jest propozycją wystawy „wędrującej”, ekspozycja gościła już w wielu miejscowościach w Polsce.

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here