Pompa do brudnej wody?

0

Czyli kilka słów o tym jak sobie radzić ze ściekami.

Nikt za nimi nie przepada

Już pewnie każdy wie o co chodzi. Mianowicie ścieki. Kojarzą się nam one z chorobami, szczurami i bardzo okropnym zapachem. Nic w tym nadzwyczajnego w końcu takie są. Jednak są one również nieodzownym elementem życia każdego z nas, wszyscy je produkują czy ta dzieci, dorośli czy starsi. Są one nieuniknione i nic na to nie poradzimy. Oczywiście należy je dostarczać do oczyszczalni aby jak najmniej szkodzić środowisku a to co zostanie po oczyszczeniu wykorzystać jako kompost. Jednak jak by nie patrzeć na nie to i tak są one dość problematyczne, tak było już nawet za czasów średniowiecza kiedy to wylewano je do rynsztoku aby nurt je zabierał. Nie znano wtedy pomp do szamba dzięki którym można by je łatwo przepompować. Na szczęście te czasy minęły a dziś mamy tego typu urządzenia.

Zastosowanie pompy do szamba

Pompy do szamba mają za zadanie przepompować brudną wodę z punktu A do punktu B w określonym czasie. Wyróżniamy ich kilka rodzai. Pierwszy z nich to pompy zanurzeniowe do wody brudnej. Są to pompy które zanurza się w zbiorniku z brudną wodą a one pobierają ją i wypychają na określoną wysokość. Wyposażone są one najczęściej w wyłącznik pływakowy który po spadku wody poniżej określonego poziomu automatycznie wyłącza pompę. Zapobiega to jej działaniu bez płynu, które mogło by skutkować uszkodzeniem silnika. Za pomocą takich pomp można pompować deszczówkę, wodę ze zbiorników wodnych czy nawet wodę ze studni. Jeśli natomiast chcemy pobierać wodę dość zanieczyszczoną warto pomyśleć o pompie z rozdrabniaczem która oprócz samego pompowania materiału dodatkowo go rozdrabnia. Jeśli natomiast mamy materiał bardzo błotnisty konieczne będzie zastosowanie pompy szlamowej. Takie pompy są bardzo wydajne i bardzo wytrzymałe, potrafią przepompowywać wodę z ponad 20 % zawartością pyłów i osadów.

Na co zwracać uwagę

Wybierając pompę należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jej ogólny stan wizualny i wykonanie. Jeśli chcemy kupić dobrej jakości pompę, która będzie nam służyć latami warto wydać trochę więcej pieniędzy niż później żałować. Ponadto warto również sprawdzić ilość wody jaką jest w stanie przepompować, co pozwoli oszacować czy dana pompa jest wystarczająca do naszych zastosowań. Warto również sprawdzić jaka jest średnica wylotu pompy. Wszystko to sprawi że pompa do szamba posłuży wam wiele lat.

Zobacz także

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here