Przedstawiciele organizacji pozarządowych uczestniczących w projekcie „Aktywne Pogranicze” spotkali się w poniedziałek (04.02), by wymienić się doświadczeniami i porozmawiać o planach na przyszłość. W ramach ich działań, ciekawe inicjatywy realizowane są także na terenie powiatu lubaczowskiego.

Projekt „Aktywne Pogranicze” to akcja pomocy młodym organizacjom pozarządowym z terenu trzech powiatów – hrubieszowskiego i tomaszowskiego z Lubelszczyzny oraz powiatu lubaczowskiego. Dzięki środkom pochodzącym m.in. z Funduszu Inicjatyw Społecznych, 10 organizacji z naszego powiatu pozyskało w sumie 110 tys. zł na rozmaite inicjatywy. Między innymi podsumowaniu dotychczasowych działań było poświęcone spotkanie, które zorganizowano w poniedziałek w Tomaszowie Lubelskim.

– Jesteśmy właśnie na półmetku projektu i organizacje pozarządowe zrealizowały już część swoich pomysłów, dlatego spotkaliśmy się na dużym zjeździe szkoleniowym, podczas którego NGOsy przedstawiły swoje dotychczasowe osiągnięcia i opowiadały o planach na najbliższy czas – mówi Marcin Piotrowski, który jest koordynatorem projekt w powiecie lubaczowskim.

Podczas spotkania o swoich doświadczeniach mówili m.in. przedstawiciele Stowarzyszenia Pomocna Dłoń, którzy rozwijają wolontariat na terenie gminy Cieszanów, ludzie z Gromady Gorajec, którzy stowrzyli nietypową wystawę w swojej miejscowości, gospodynie z Folwarków i Chlewisk, czy inicjatorzy akcji promującej ludzi z pasją ze Stowarzyszenia TEGIT ET PROTEGIT z Horyńca-Zdroju. W spotkaniu wzięli udział również samorządowcy – wicestarosta lubaczowski Paweł Głaz i burmistrz Cieszanowa Zdzisław Zadworny.

Galeria zdjęć, fot. Tomasz Mielnik dla elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here