Czy kredyt gotówkowy jest dla każdego?

0

Polacy mają bardzo różne potrzeby finansowe. Podczas, gdy niektórzy gospodarują swoimi oszczędnościami, niektórzy decydują się zaciągnąć kredyt gotówkowy. Ten produkt bankowy kojarzony jest ze wsparciem finansowym dostępnym dla każdego. Czy tak jest w istocie? Sprawdzamy.

Zainteresowanie Polaków kredytami gotówkowymi nie słabnie. Rodacy chętnie pożyczają pieniądze m.in. na zakup nowego sprzętu domowego, remont mieszkania, realizację bieżących wydatków. Potwierdza to niejeden kredyt gotówkowy przez internet na finanse.rankomat.pl.

Na jakiej podstawie banki udzielają kredytów gotówkowych?

Każdy bank musi trzymać się odgórnych przepisów dotyczących kredytów konsumenckich, ale działa też w oparciu o własną politykę wewnętrzną. Oznacza to różne procedury związane z przyznawaniem wsparcia finansowego konkretnym kredytobiorcom.

Jednym z głównych kryteriów determinującym pozytywną decyzję jest zdolność kredytowa. Na jej podstawie bank szacuje prawdopodobieństwo spłaty zaciągniętego zobowiązania. Uwzględnia przy tym wysokość miesięcznych dochodów, wysokość miesięcznych wydatków, historię kredytową czy nawet wiek.

Kto ma szanse otrzymać kredyt gotówkowy?

Wniosek o kredyt gotówkowy może złożyć każdy. Nie wszyscy jednak mają równe szanse na uzyskanie wsparcia finansowego.

Banki chętnie udzielają kredytów osobom, które:

– osiągają odpowiednio wysokie dochody – adekwatne do wnioskowanej kwoty i okresu kredytowania,

– są zatrudnione na podstawie jednej z wymaganych form zatrudnienia, np. umowę o pracę, umowę zlecenie, umowę o dzieło,

– mają dobrą historię kredytową – w bazie BIK widnieją jako osoby terminowo spłacające swoje poprzednie zobowiązania,

– nie mają żadnego przeterminowanego zadłużenia – aktywne kredyty spłacane są na bieżąco.

Warto pamiętać, że kredyt gotówkowy nie jest produktem przeznaczonym dla osób mających problemy finansowe. Banki wystrzegają się więc przyznawania środków kredytobiorcom, który potrzebują szybkiej gotówki w celu spłaty innych kredytów.

Potrzebujesz kredytu? Wybierz mądrze

Jeżeli oceniasz, że masz duże szanse na uzyskanie wsparcia finansowego, złóż wniosek w konkretnym banku. Wcześniej jednak sprawdź, np. na finanse.rankomat.pl, gdzie otrzymasz kredyty gotówkowy na najkorzystniejszych warunkach. Wystarczy porównać dostępne oferty i wybrać tę najkorzystniejszą. Przemyślana decyzja pozwoli zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.

Zobacz także

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here