Zespół Śpiewaczy „Stokrotki” z Cewkowa najlepszy w Pawłosiowie

0

Zespół Śpiewaczy „Stokrotki” z Cewkowa wypadł najlepiej w ocenie jury jubileuszowego XX Przeglądu Kolęd i Pastorałek w Pawłosiowie. Na scenie w sali sportowej miejscowego Zespołu Szkół zaprezentowało się aż 19 zespołów.

Fot. K. Medelczyk-Szkółka, CK w Przemyślu

Przegląd Kolęd i Pastorałek w Pawłosiowie to uznane w regionie wydarzenie organizowane już od dwóch dekad. Spotykają się tutaj zespoły śpiewacze by zaprezentować efekt swojej całorocznej pracy. Jubileuszowy przegląd odbył się w minioną niedzielę, a na scenie zaprezentowało się 19 grup z powiatów: jarosławskiego, przeworskiego, przemyskiego i lubaczowskiego.

Występy oceniało jury w składzie: Jolanta Danak-Gajda – etnomuzykolog, Katarzyna Ignas – etnograf i Bartosz Gałązka – folklorysta. W ocenie jurorów najlepiej wystąpił Zespół Śpiewaczy „Stokrotki” z Cewkowa w gminie Stary Dzików. Drugie miejsce przypadło przedstawicielowi gospodarzy – Zespołowi Śpiewaczemu z Pawłosiowa, a trzecie przyznano ex eaquo Zespołowi Śpiewaczemu „Grzęszczanie” z Grzęski i Zespołowi Śpiewaczemu „Studzieńczanki” ze Studziana. W przeglądzie przyznano też wyróżnienia.


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here