Lubaczów: Powstały „Skrzynki życzliwości”

0

W ramach drugiej edycji Akademii Animacji Lokalnej dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Lubaczowie uczestniczą w ciekawych warsztatach. W ich ramach stworzyły m.in. „Skrzynki życzliwości”.

Fot. lubaczow.pl

Inicjatorki II edycji Akademii Animacji Lokalnej Anna Hawrylak, Aleksandra Szwed i Renata Drewniak, do wspólnego działania zaprosiły uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubaczowie. Dzieci i młodzież wraz z opiekunkami Katarzyną Milo i Jolantą Patałuch uczestniczą w inicjatywie „Skrzynki życzliwości”.

Spotkania są wyjątkową okazją do okazania innym serdecznych gestów, drobnej pomocy, o których niekiedy zapominamy w pogoni za codziennymi sprawami. Ideą jest przypomnienie znaczenia w życiu każdego człowieka tak prostych sygnałów życzliwości jak: uśmiech, przyjazne spojrzenie, uprzejmość, miła rozmowa, okazanie empatii. To wystarczy by zauważyć, jak niewiele potrzeba w zbudowaniu pozytywnych relacji, które sprawiają, że żyje nam się lepiej. Pozytywna energia, którą przekazujemy innym, na pewno do nas powróci ze zdwojoną siłą. W ramach inicjatywy odbyły się dwa spotkania warsztatowe, na których dzieci i młodzież z lubaczowskiej „Jedynki” stworzyły własne „Skrzynki życzliwości”, przygotowały innowacyjny scenariusz i przedstawienie „Czerwony kapturek”, a to wszystko przy wspaniałej zabawie i słodkim poczęstunku. Przed nami jeszcze jedno spotkanie wprowadzające do finału inicjatywy – wystawienie sztuki teatru samorodnego.

elubaczow.com, lubaczow.pl, Renata Drewniak

Zobacz także

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here