Cieszanów: Pełna sala na spotkaniu autorskim z Tanyą Valko

0

Szerokie grono czytelników pojawiło się w czwartkowy wieczór w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Cieszanowie. Do placówki tłumy ściągnęła Tanya Valko.

Fot. Nad Brusienką

Tanya Valko odwiedziła w czwartek (24.01) Cieszanów. Autorka bestsellerowej „Arabskiej sagi” była nauczycielką w Szkole Polskiej w Libii, a następnie prawie przez 20 lat asystentką Ambasadorów RP. Mieszkała w krajach arabskich, w tym w Libii i Arabii Saudyjskiej, a następnie w Indonezji. Po ponad 25 latach na obczyźnie w 2018 r. pozostawiła dyplomatyczne życie i wróciła do Polski. Teraz m.in. podróżuje po kraju i promuje swoje książki. Autorka była ogromnie zaskoczona frekwencją podczas czwartkowego spotkania, o czym napisała na facebook’u.

Tanya Valko jest autorką bestsellerowej „Arabskiej sagi”, a w tym: „Arabskiej żony”, „Arabskiej córki”, „Arabskiej krwi” i „Arabskiej księżniczki”. Sukces tej serii skłonił autorkę do napisania „Azjatyckiej sagi”, w tym „Okruchów raju” i „Miłości na Bali”, która jest kontynuacją losów bohaterów poprzedniego cyklu. Powieściami „Arabska krucjata” i „Arabski mąż” Tanya powraca do krajów arabskich. „Arabski syn” jest kontynuacją całej orientalnej serii.


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here