Powiatowy Urząd Pracy w Lubaczowie wśród wyróżnoinych

6

Z okazji setnej rocznicy powstania Publicznych Służb Zatrudnienia w Warszawie zorganizowano uroczystą galę z udziałem minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej. W jej trakcie nagrodzono najbardziej wyróżniające się urzędy pracy, a jedną ze statuetek odebrał Marek Hadel, dyrektor PUP w Lubaczowie.

Fot. Biuro Promocji MRPiPS

Minister Elżbieta Rafalska w przemówieniu przypomniała, że dokładnie 100 lat temu na mocy dekretu naczelnika państwa Józefa Piłsudskiego z 27 stycznia 1919 r. powołano państwowe urzędy pośrednictwa pracy i opieki nas wychodźcami.

– Niewiele jest instytucji, które mają tak długą historię swojego funkcjonowania. Urzędy pracy mają teraz zupełnie nowe wyzwania – powiedziała minister.

Fot. MRPiPS

Według ministerialnych danych w Polsce działa 340 powiatowych urzędów pracy i 16 wojewódzkich. Pracuje w nich w sumie ponad 22 tys. osób.

Podczas gali minister Elżbieta Rafalska wspólnie z wiceministrem Stanisławem Szwedem wręczyli statuetki dla najbardziej wyróżniających się powiatowych urzędów pracy i odznaczenia Primus in Agendo. Wśród wyróżnionych znalazł się Powiatowy Urząd Pracy w Lubaczowie, a nagrodę odebrał dyrektor placówki Marek Hadel.

elubaczow.com, MRPiPS

6 komentarze

  1. Smieje sie 4 literami, nagroda ale za co??? Kto odczul poprawe w zyciu dzieki UP chyba sami urzednicy. Bezsensownie wydane podatnika pieniadze ale powiat lubaczowski jest pisowski wiec lubia marnotrastwo w roznych postaciach , od wysokich premii przez wypelnienie stolkow niekompetentnymi ludzmi ale koniecznie swoimi po nieszczesne 500+ ktore powoduje patologie i obciaza ciezko pracujacych ludzi. Gratuluje nagrod

    • a ja nie widzę podstaw, abyś ty mieszkanko mogła obiektywnie oceniać działanie instytucji. Nie masz o tym bladego pojęcia niestety. Nie potrafisz nawet sobie znalezc informacji – za co to wyróżnienie. A może po prostu podejdz do Urzędu Pracy i zapytaj? Tak będzie łatwiej. Możesz wtedy powiedzieć również co myślisz. Nie hejtuj siedząc w swoim grajdołu, nie wylewaj żółci. Rób cos pożytecznego, a może Ty również kiedyś dostaniesz wyróżnienie ?

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here