Strażacy uczą dzieci jak bezpiecznie spędzić ferie

0

Strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Lubaczowie uczą dzieci jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe. W trakcie spotkań z przedszkolakami i uczniami szkół mówią m.in. o niebezpieczeństwach związanych z niskimi temperaturami.

Fot. KP PSP w Lubaczowie

Ferie zimowe to okres gdy dzieci i młodzież ma sporo wolnego czasu. Najmłodsi często decydują się na aktywne spędzenie tej pory roku na lodowisku lub prowizorycznej ślizgawce. Strażacy zwracają jednak uwagę, że takie zabawy często wiążą się z niebezpieczeństwem. Między innymi właśnie o takich ryzykach, dzieci i młodzież przestrzegają funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie podczas wizyt w placówkach oświatowych. Jedno z takich spotkań odbyło się we wtorek (22.01) w Zespole Szkół Publicznych w Młodowie. W jego trakcie strażacy omówiono m.in. sposoby zachowania się na lodzie, metody postępowania w przypadku załamania się pokrywy lodowej. Funkcjonariusze zwrócili także uwagę na wychłodzenie organizmu, którego następstwem może być niebezpieczna dla zdrowia i życia hipotermia.

– Działania edukacyjne dotyczyły również ogólnopolskiej kampanii „Czujka na Straży Twojego bezpieczeństwa”. Każdego roku Państwowa Straż Pożarna odnotowuje przypadki tragicznych pożarów i niejednokrotnie śmiertelnych zatruć tlenkiem węgla, stąd edukacja wśród najmłodszych jest niezwykle ważna – mówi kpt. Wojciech Wus, zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Lubaczowie.

Strażacy przypominają, ze czad jest „zabójczym przyjacielem”, którego powinniśmy bezwzględnie unikać i pamiętać, ze nie wyczujemy żadnym ze zmysłów. Istotne są także okresowe przeglądy instalacji, regularne czyszczenie przewodów kominowych oraz sprawdzanie wentylacji.

Zobacz także

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here