Strażacy uczą dzieci jak bezpiecznie spędzić ferie

0

Strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Lubaczowie uczą dzieci jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe. W trakcie spotkań z przedszkolakami i uczniami szkół mówią m.in. o niebezpieczeństwach związanych z niskimi temperaturami.

Fot. KP PSP w Lubaczowie

Ferie zimowe to okres gdy dzieci i młodzież ma sporo wolnego czasu. Najmłodsi często decydują się na aktywne spędzenie tej pory roku na lodowisku lub prowizorycznej ślizgawce. Strażacy zwracają jednak uwagę, że takie zabawy często wiążą się z niebezpieczeństwem. Między innymi właśnie o takich ryzykach, dzieci i młodzież przestrzegają funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie podczas wizyt w placówkach oświatowych. Jedno z takich spotkań odbyło się we wtorek (22.01) w Zespole Szkół Publicznych w Młodowie. W jego trakcie strażacy omówiono m.in. sposoby zachowania się na lodzie, metody postępowania w przypadku załamania się pokrywy lodowej. Funkcjonariusze zwrócili także uwagę na wychłodzenie organizmu, którego następstwem może być niebezpieczna dla zdrowia i życia hipotermia.

– Działania edukacyjne dotyczyły również ogólnopolskiej kampanii „Czujka na Straży Twojego bezpieczeństwa”. Każdego roku Państwowa Straż Pożarna odnotowuje przypadki tragicznych pożarów i niejednokrotnie śmiertelnych zatruć tlenkiem węgla, stąd edukacja wśród najmłodszych jest niezwykle ważna – mówi kpt. Wojciech Wus, zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Lubaczowie.

Strażacy przypominają, ze czad jest „zabójczym przyjacielem”, którego powinniśmy bezwzględnie unikać i pamiętać, ze nie wyczujemy żadnym ze zmysłów. Istotne są także okresowe przeglądy instalacji, regularne czyszczenie przewodów kominowych oraz sprawdzanie wentylacji.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here