Przed nami jubileuszowa Biesiada Teatralna w Horyńcu-Zdroju

0

Od 14 do 17 lutego br. w Horyńcu-Zdroju trwać będzie 40. Biesiada Teatralna – Konfrontacje Zespołów Teatralnych Małych Form. Na deskach Gminnego Ośrodka Kultury zaprezentuje się 16 zespołów z całego kraju.

Fot. Tomasz Mielnik, arch.

Horyniecka Biesiada Teatralna to znane w całej Polsce spotkanie amatorskich teatrów dramatycznych, wizji i ruchu, teatrów poezji i jednego aktora. Trwająca cztery dni Biesiada jest jednym z najstarszych festiwali amatorskich zespołów teatralnych małych form (pierwsza odbyła się w 1976 r.) i cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, a o udział w nim zabiegają najlepsze w kraju teatry amatorskie, które rywalizują o główne nagrody: „Złoty Róg Myśliwski Króla Jana” i „Złotą Misę Borowiny”.

Dodatkowym atutem Biesiady jest profesjonalne jury – znani aktorzy, reżyserzy i krytycy teatralni, którzy prowadzą warsztaty i specjalistyczne konsultacje.

W tym roku w przeglądzie zadebiutuje działający przy miejscowym GOK-u Teatr „Bez nazwy”, który zakwalifikował się do konkursu. Z tej okazji młodzi aktorzy nakręcili specjalną, filmową zapowiedź wydarzenia.

Organizatorami 40. Biesiady Teatralnej – Konfrontacji Zespołów Teatralnych Małych Form są Centrum Kulturalne w Przemyślu i Gminny Ośrodek Kultury w Horyńcu – Zdroju. Patronat medialny sprawuje nasza redakcja.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here