Dzień Babci i Dziadka, który zorganizowano w niedzielę (20.01) w Cieszanowie był naprawdę wyjątkowy. Święto zgromadziło w miejscowej hali sportowej kilka pokoleń mieszkańców gminy.

Tegoroczny Dzień Babci i Dziadka zgromadził w cieszanowskiej hali sportowej prawie pół tysiąca osób. W trakcie wydarzenia najmłodsi zaprezentowali przybyłym gościom piękny program artystyczny. Był kabaret i piosenki, ale również pokazy tańca. Wszyscy starali się wypaść jak najlepiej, a gromkie brawa publiczności potwierdzały, że się to udało. Impreza pierwotnie miała odbyć się dzień wcześniej, ale została przesunięta ze względu na ogłoszoną żałobę narodową. Właśnie do wydarzeń związanych z zabójstwem Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza nawiązywał w swoim wystąpieniu burmistrz Zdzisław Zadworny. Podkreślał wagę sytuacji i apelował, żeby hejt, który wkrada się w nasze codzienne życie nie wpływał na życie mieszkańców gminy, w szczególności tych najmłodszych – uczniów naszych szkół. Apelował ponadto o rozwagę i przypominał, że słowem też można zrobić innym krzywdę, szczególnie tymi wypowiedzianymi anonimowo w Internecie.

W takich okolicznościach nie mogło oczywiście zabraknąć także życzeń dla seniorów. Burmistrz Zadworny życzył wszystkim zgromadzonym babciom i dziadkom m.in. dużo zdrowia oraz pociechy z wnuków.

– Po części oficjalnej babcie i dziadkowie ruszyli w tan, a zabawa przy zespole Salsa trwałą do późnych godzin nocnych – podsumowują organizatorzy.

Dzień Babci i Dziadka organizowany corocznie w hali sportowej w Cieszanowie i zawsze gromadzi setki osób. Jest to jedno z ważniejszych wydarzeń w kalendarzu imprez gminy.

Galeria zdjęć.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

3 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here