Autorka „Arabskiej sagi” będzie gościem cieszanowskiej biblioteki

0

Tanya Valko będzie gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Cieszanowie. Spotkanie z autorką bestsellerowej „Arabskiej sagi” odbędzie się w najbliższy czwartek 24 stycznia.

Tanya Valko to pseudonim absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Była nauczycielką w Szkole Polskiej w Libii, a następnie prawie przez 20 lat asystentką Ambasadorów RP. Mieszkała w krajach arabskich, w tym w Libii i Arabii Saudyjskiej, a następnie w Indonezji. Po ponad 25 latach na obczyźnie w 2018 r. pozostawia za sobą dyplomatyczne życie i wraca do Polski. Na jak długo – życie pokaże.

Jest autorką bestsellerowej „Arabskiej sagi”, a w tym: „Arabskiej żony”, „Arabskiej córki”, „Arabskiej krwi” i „Arabskiej księżniczki”. Sukces tej serii skłonił autorkę do napisania „Azjatyckiej sagi”, w tym „Okruchów raju” i „Miłości na Bali”, która jest kontynuacją losów bohaterów poprzedniego cyklu. Powieściami „Arabska krucjata” i „Arabski mąż” Tanya powraca do krajów arabskich. „Arabski syn” jest kontynuacją całej orientalnej serii.

Spotkanie z autorką rozpocznie się w czwartek (24.01) o godz. 17:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Cieszanowie.

 

Zobacz także

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here