Lubaczów: Ogromne zainteresowanie pracą w Straży Pożarnej

7

 

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie od grudnia 2018 roku trwał nabór na stanowisko stażysty w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej. Chętnych do pracy było sporo – na jedno miejsce zgłosiło się 20 osób. Długa procedura zweryfikowała wszystkich kandydatów. Co trzeba było zrobić żeby zostać strażakiem?

Kandydaci na stanowisko stażysty w służbie przygotowawczej (docelowo starszy ratownik-kierowca) w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie musieli przejść pięć etapów rekrutacji. W sumie na ogłoszenie odpowiedziało 40 osób. Po pierwszym etapie, czyli sprawdzeniu kompletów dokumentów i spełnieniu wymogów, zakwalifikowano 37 chętnych. W drugiej części rekrutacji kandydaci musieli przejść testy sprawności fizycznej, które obejmowały podciąganie na drążku, bieg po kopercie oraz próbę wydolnościową „Beep test”. Ponadto pretendenci przeszli sprawdzian z pływania i lęku wysokości. Próby te zdało 17 kandydatów. W trzecim kroku oceniono wykształcenie i kwalifikacje do pełnienia służby. Tę część pozytywnie zaliczyło 15 kandydatów. Czwarty etap opierał się na rozmowie kwalifikacyjnej. To ona zadecydowała, że do ostatniej części – ustalenia zdolności fizycznej i psychicznej do pełnienia służby w Państwowej Straży Pożarnej, dopuszczono 10 osób. Ostatecznie pracę otrzyma tylko dwóch kandydatów, bo ma taką liczbę etatów ogłoszono ten nabór.

AH, elubaczow.com


7 komentarze

    • Proces przyjmowania do sluzb znam i wiem ktory etap jest najwazniejszy wiec nie pieprz farmazonow o sprawnosciowych testach 3 o innych drugorzednych wymaganiach. Wymagania to sciema dla ludu aby dac im poprzeczke a w sluzbach co drugi a moze co czwarty z wydolnoscia kardio, dlaczego?

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here