Spore zmiany w horynieckiej piłce nożnej

0

Członkowie piłkarskiego klubu z Horyńca-Zdroju wybrali nowe władze i postawili na spore zmiany. Chcą poprawić atmosferę i sięgnąć po ministerialną dotację.

Zmiany w horynieckiej piłce nożnej to efekt rezygnacji dotychczasowych władz LKS. Podczas walnego zebrania członków stowarzyszenie wybrano nowe kierownictwo klubu i postanowiono o kilku istotnych zmianach. Nowym prezesem został Paweł Maksymiec, który także radnym Rady Gminy obecnej kadencji. Pomagać mu będą: wiceprezes ds. sportowych Rafał Urban, wiceprezes ds. organizacyjnych Rafał Maciuła, sekretarz Jakub Tomaszewski oraz Tomasz Maksymiec, Rafał Puzio i Mirosław Maksymiec.

Podczas walnego zebrania ustanowiono także nowy statut stowarzyszenia i postanowiono o zmianie nazwy klubu, z którego usunięto słowo „Ludowy”. Teraz piłkarze będą występować pod nazwą Klub Sportowy ZDRÓJ Horyniec-Zdrój. Powołano także nową sekcję futsalu, w ramach której planowane jest m.in. pozyskanie dotacji z ministerialnego programu.

– Chcemy poukładać wszystkie sprawy od strony formalnej i sportowej, które nawarstwiały się w klubie przez lata i zwiększyć ich transparentność. Najbardziej zależy nam polepszeniu w drużynie atmosfery i zachęceniu zawodników do większej aktywności sportowej, co mamy nadzieję przełoży się na lepsze wyniki i dużo wyższą pozycję niż obecna na koniec sezonu w tabeli lubaczowskiej A klasy – mówi nowy prezes Paweł Maksymiec.

Zmiany już przyniosły pierwsze efekty, bo w rundzie wiosennej w drużynie Zdroju występować będą rodzimi zawodnicy, którzy dotychczas grali w Huraganie Basznia-Dolna.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here