Udane jasełka grupy teatralnej z Wielkich Oczu [ZDJĘCIA]

1

Trzy przedstawienia, prawie trzydzieści zaangażowanych osób i sale wypełnione niemal po brzegi. Tak można w skrócie podsumować jasełka 2019 przygotowane przez Centrum Kultury w Wielkich Oczach.

Fot. CK Wielkie Oczy

Premiera spektaklu odbyła się 6 stycznia w świetlicy w Wielkich Oczach. Tydzień później grupa wystąpiła w kościele w Łukawcu i w Starym Siole. Motywem przewodnim tegorocznych jasełek było hasło „A może właśnie tak się zdarzyło …”. Obok tradycyjnych postaci Maryi, Józefa, aniołów i diabłów pojawiły się nowe – rolnicy – zamiast pasterzy i dresiarze – zamiast żołnierzy Heroda. Wszystko z humorem i w nawiązaniu do aktualnych realiów. I tak np. rolnicy debatowali o podatku dochodowym, trzej królowie znali karate, aniołowie korzystali z telefonów komórkowych, Herod był agentem piekła, dresiarze zamiast mieczy mieli kije bejsbolowe, a Józef na ustnej harmonijce grał. Całość przeplatała wiązanka kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych. Próby do jasełek trwały prawie dwa miesiące. Efekt końcowy nie był łatwy do osiągnięcia. Wymagał sporo zaangażowania ze strony aktorów i muzyków. Stanęli jednak na wysokości zadania – co widać było m.in. po uśmiechniętych twarzach widzów w trakcie spektakli.

Grupa teatralna wystąpiła w obsadzie: Narrator – Katarzyna Lechocińska – Żywiak, Arch. Michał – ks. Paweł Dynaka, Arch. Rafał – Maciej Kociołek, Arch. Gabriel – Klaudia Pupka, Lucyfer – Marta Rawska, Diabeł Rokita – Maciej Rempoła, Diabeł II – Edyta Kolano, Melchior – Dariusz Bogusz, Kacper – Józef Gnot, Baltazar – ks. Sebastian Rachwał, Rolnik I – Wojciech Klus, Rolnik II– Tadeusz Litwiński, Rolniczka – Beata Michalik,
Herod – Łukasz Kociołek, Ochroniarz I – Magdalena Nienajadło, Ochroniarz II– Mariusz Sopel, Józef – Józef Hawrylak, Maryja – Maria Preweda, Mędrzec – Krzysztof Janeczko, Śmierć – Anna Spital, Osioł – Krzysztof Żywiak, Oślica – Marta Rawska.
Zespół muzyczny: klawisze, wokal – Marzena Mroczkowska, gitara – Krzysztof Michalik, bongos – Zenon Kociołek, wokal – Rafał Gardzielik.

Galeria zdjęć, fot. CK w Wielkich Oczach.

Informacja nadesłana.

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here