Tesco zamyka kolejne sklepy, ale nie ten w Lubaczowie

2

Sieć Tesco zdecydowała o zamknięciu kolejnych 32 nierentownych sklepów w Polsce. Nie dotyczy to jednak placówki mieszczącej się przy ul. gen. Stanisława Dąbka w Lubaczowie.

Tesco zdecydowała o zamknięciu 32 nierentownych sklepów w naszym kraju. To kolejna taka decyzja sieci, bo początkiem 2018 roku zlikwidowano 18 placówek. Zamknięto wtedy sklep Tesco mieszczący się przy ulicy abp. Baziaka w Lubaczowie. Decyzję argumentowano brakiem rentowności. Początek 2019 roku przyniósł kolejne decyzje o zamknięciu placówek. Klienci z powiatu lubaczowskiego obawiali się, że sprawa dotyczy placówki działającej przy ul. gen. Stanisława Dąbka w Lubaczowie. Tego sklepu nie ma jednak na liście 32 placówek, które zostaną zlikwidowane. Informację potwierdziło nam Biuro Prasowe Tesco Polska.

– W tej chwili nasz sklep w Lubaczowie funkcjonuje bez zmian. Priorytetem dla naszych sklepów jest troska o jakość i dostępność produktów oraz najwyższe standardy obsługi klienta – czytamy w komunikacie.

O likwidacji 32 nierentownych placówek sieć poinformowała w komunikacie w miniony czwartek. To część planu zmniejszania kosztów operacyjnych i poprawy konkurencyjności i zyskowności polskiego biznesu.

– Stale analizujemy nasze placówki i podejmujemy odpowiednie decyzje, gdy nie widzimy możliwości poprawy rentowności sklepów. To decyzje trudne, ale niezbędne w sytuacji, gdy straty generowane przez te sklepy wpływają negatywnie na poziom zyskowności całej firmy w Polsce – mówi Martin Behan, dyrektor zarządzający Tesco Polska.

Pamiętajcie także, że w 2019 roku obowiązuje zakaz handlu w wybrane niedziele. Ich wykaz znajdziecie na naszej podstronie elubaczow.com/niedziele-handlowe.


2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here