Zmiana na stanowisku dowódcy Jednostki Strzeleckiej w Lubaczowie

0
Nowym dowódcą JS 2033 został st. chor. Mateusz Obroślak.

Członkowie Jednostki Strzeleckiej 2033 im. gen. bryg. Józefa Kustronia w Lubaczowie mają nowego dowódcę. St. chor. Sylweriusza Kozłowskiego zastąpił st. chor. Mateusz Obroślak.

Do zmiany dowódcy doszło podczas Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Jednostka Strzelecka 2033 im. gen. bryg. Józefa Kustronia w Lubaczowie, które odbyło się 6 stycznia br. Zebrani wybrali wtedy nowego dowódcę, którym został st. chor. ZS Mateusz Obroślak. Informację opublikowali także na swoim profilu społecznościowym.

– Nowy dowódca związany z jednostką jest niemalże od samego początku funkcjonowania a dokladniej od 2008 roku. W swojej drodze służbowej pelnił stanowiska od dowódcy drużyny następnie plutonu a także był pisarzem jednostki, kolejnym stanowiskiem było dowodzenie sekcją logistyki aż do powołania na funkcję zastępcy dowódcy jednostki ds. rozwoju. Był także członkiem Komendy Głównej Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie. St. chor. ZS Mateusz OBROŚLAK jest osobą ambitną, otwartą i angażującą się w życie lokalnej społeczności.
Jednocześnie wszyscy strzelcy wraz z nowym dowódcą pragną złożyć najszczersze podziękowania dotychczasowemu dowódcy st. chor. ZS Sylweriuszowi KOZŁOWSKIEMU za trud i zaangażowanie włożony przez ostatnie lata w życie i funkcjonowanie jednostki strzeleckiej 2033 im .gen. bryg. Józefa Kustronia w Lubaczowie – czytamy w komunikacie.

Jednostka Strzelecka 2033 powstała z inicjatywy młodzieży uczącej się w Zespole Szkół w Lubaczowie i staraniom Tomasza Kantora. Powołano ją 5 lipca 2007 roku rozkazem Komendanta Związku Strzeleckiego „Strzelec”. Na dowódcę został wyznaczony chor. ZS Tomasz Kantor, ppłk Straży Granicznej. Jednostka Strzelecka 2033 jest terenowym oddziałem Związku Strzeleckiego Józefa Piłsudskiego z siedzibą w Rzeszowie. Ich działalność ma przede wszystkim podtrzymywać tradycję związku strzeleckiego od 1910 r., kształtować postawy patriotyczne oraz uczyć zdyscyplinowanego życia w zespole, poprzez kształtowanie takich cech jak: poświęcenie, przyjaźń, solidarnoś


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here