Tak grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Cieszanowie [ZDJĘCIA]

0

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała także w Cieszanowie. W hali miejscowego lodowiska działo się naprawdę wiele, a uzbierana suma prawie 17 tys. zł robi ogromne wrażenie.

WOŚP Cieszanów pobił rekord i zebrał prawie trzykrotnie więcej pieniędzy niż w ubiegłym roku. Dokładnie 34 wolontariuszy, którzy kwestowali na ulicach wszystkich miejscowości gminy Cieszanów oraz podczas finałowego koncertu zorganizowanego na hali cieszanowskiego lodowiska zebrało 16 993,46 zł.

– Rekord to wielki sukces, ale o wiele bardziej cieszy nas zaangażowanie setek ludzi dobrego serca, którzy włączyli się w organizację finału – opowiada odpowiedzialny za organizację finałowych koncertów Marcin Piotrowski.

Cieszanowski finał obfitował w różne atrakcje, ale największe zainteresowanie publiczności wzbudziły aukcje. Pod młotek poszły prace lokalnych artystów. Rekordowe sumy zaoferowano za pracę rzeźbiarza Jurka Pałczyńskiego oraz fotografię Alicji Mróz przedstawiającą kapliczkę w Nowinach Horynieckich. Spore zainteresowanie i zaciętą walkę wywołała też licytacja strusiego jaja przygotowanego specjalnie na finał WOŚP w Cieszanowie przez drapacza jaj – Leszka Kłysewicza.

Finał wypełniła bardzo różnorodna muzyka, z różnych nurtów. W ciągu 5 godzin koncertu zagrały zespoły Kapela Nad Brusienką, Niezapominajki, LM2K, River Band, Selfdestruction, The Louders i The Trepp. Marcin Kurnik lider jednego z zespołów podkreślał, że cieszy go granie w podkarpackiej stolicy rocka i że cieszanowski finał stał się swoistą zimową wersją Cieszanów Rock Festiwalu. Na finale w Cieszanowie działo się też sporo pozamuzycznie. Strażacy z Cieszanowa uczyli wszystkich chętnych podstawa pierwszej pomocy. Pochwalili się również swoim sprzętem, w tym otrzymanej od WOŚP pompą strażacką. Kulinarnie o finał WOŚP zadbały panie z KGW w Niemstowie, wśród wielu przysmaków były pierogi i przepyszne ciastka, również członkowie Bractwa Srebrnego Miecza w kociołku nad ogniskiem przygotowali przepyszny gulasz.

W Cieszanowie również fryzjerzy i kosmetyczki z salonu Evolution wśród swoich klientów zebrali 1552,12 zł.

Cieszanowski WOŚP połączył ponadto swoje siły z fundacją DKMS i w ramach wielkiego finału zorganizowano również akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Koordynująca wydarzenia Anita Wolanin z cieszanowskiego stowarzyszenia Pomocna Dłoń podkreśliła, że dobrem można dzielić się na różne sposoby, dlatego cieszy nas że kolejne 20 osób wpisało się do bazy dawców szpiku.

Finał nie był by możliwy gdyby nie wsparcie lokalnych firm i instytucji: Centrum Kultury i Sportu, lodowiska w Cieszanowie, Czesławowi Tomków i jego Zakładowi Usługowo-Handlowemu, firmom Geobud, eco-deco.pl, dekoratka.pl, Łukaszowi Makuchowi i Delikatesom Centrum, Neo Punkt, pizzerii Italiana u Włocha, Specjalistycznej Praktyce Lekarskiej Pawła Gliniaka, Salonowi fryzjerskiemu Maja, serwisowi samochodowemu Mak Trans – Ryszarda Świdniaka, Chutoru Gorajec, Domix Auto Perfekt sp zoo w Cieszanowie, Biuru Ubezpieczeniowo-Rachunkowemu „Doradca” Anny Małys, ubezpieczalni RCU Jacka Zająca i salonowi kosmetycznemu Arkadia

Galeria zdjęć, fot. Tomasz Mielnik.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here