Sąd wydał wyrok w sprawie Mirosława Karapyty

2

Sąd Rejonowy w Przemyślu wydał dziś (11.01) wyrok w sprawie, w której oskarżonym był m.in. Mirosław Karapyta. Były wojewoda i marszałek podkarpacki został uznany winnym części zarzucanych mu czynów.

Fot. sejmik.podkarpacki, arch.

Mirosław Karapyta został przez sąd uznany winnym części zarzutów zawartych w akcie oskarżenia. Wyrok odczytano dziś w Sądzie Rejonowym w Przemyślu, gdzie od kwietnia 2018 roku toczył się proces byłego marszałka. Były marszałek został uznany winnym większości zarzutów i skazany przez sąd na 4 lata pozbawienia wolności, bez zawieszenia. Ponadto musi zwrócić korzyści majątkowe, które uzyskał z części zarzucanych mu czynów oraz ponieść koszty sądowe.

Sąd uznał Mirosława Karapytę winnego m.in. w sprawie zarzutów obyczajowych oraz niektórych zarzutów korupcyjnych. Od kilku zarzutów oskarżony został uniewinniony. Wyrok sądu nie jest prawomocny, a były marszałek już zapowiedział odwołanie.

Wraz byłym marszałkiem przed sądem odpowiadało jeszcze dwóch oskarżonych: Henryk S. – były burmistrz Ustrzyk Dolnych został skazany m.in. za wręczanie łapówek Karapycie na 1 rok i 6 miesięcy w zawieszeniu na 5 lat i grzywnę 10 tys. zł. oraz Robert M. – były zastępca komendanta powiatowego policji w Jarosławiu, który został skazany za ujawnienie Mirosławowi Karapycie tajemnicy śledztwa na grzywnę 3 tys. zł.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here