Potrącenie pieszego na drodze pomiędzy Nowym i Starym Lublińcem

1

Lubaczowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w sobotę (05.01) ma drodze pomiędzy miejscowościami Nowy i Stary Lubliniec. Kierujący samochodem marki renault potrącił mężczyznę, który szedł środkiem jezdni. Pieszy z obrażeniami trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godz. 18, na drodze wojewódzkiej 863 pomiędzy miejscowościami Nowy i Stary Lubliniec. Jak wynika ze wstępnych ustaleń 71-letni mieszkaniec gminy Cieszanów, ubrany na ciemno, bez odblasków szedł środkiem jezdni i został potrącony przez kierowcę renaulta trafica. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że pieszy miał ponad promil alkoholu w organizmie, kierowca samochodu był trzeźwy. Pieszy z obrażeniami trafił do szpitala.

– Pamiętajmy, że piesi to najmniej chronieni uczestnicy ruchu drogowego, niejednokrotnie stają się zawinionymi bądź mimowolnymi ofiarami tragicznych wypadków, szczególnie w okresie zimowym, gdy dzień jest krótszy, a warunki drogowe złe. Noszenie odblasków sprawia, że po zmroku są lepiej widoczni w światłach samochodu. pieszy posiadający elementy odblaskowe jest widoczny dla kierowców już z odległości około 200 m – przypominają policjanci.


1 komentarz

  1. Nie wszystkie wypadki są opisywane. 4.01.2019 wypadek na drodze Lubaczów-Dąbrowa (dwie Straże, Policja, Karetka) i ,,ani widu ani słychu”” jakiegoś info – zbyt szybko, po pijaku, sarna???? A może kierował ktoś o kim nie powinno się pisać, że wpadł do rowu na prostym odcinku drogi ??!
    PS. Ani elubaczow.com ani konkurencja nic nie napisała o tym wypadku – dziwne.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here