„Gwiazdki” z kolędami i pastorałkami w lubaczowskim szpitalu

0

W Święto Trzech Króli już po raz dziewiąty w lubaczowskim szpitalu pojawiły się „Gwiazdki” ze Szkoły Podstawowej w Krowicy Samej. Zespołowi uczniów towarzyszyły także gospodynie.

Fot. lubaczow.com.pl

– Nieprzerwanie od dziewięciu lat dzieci z zespołu niosą radość kolędą chorym w tej placówce zdrowia. Grupa pod kierunkiem Pani Jadwigi Chomyszyn i Urszuli Pukas przygotowała oprawę Mszy Św. śpiewając kolędy i pastorałki, przenosząc zebranych w klimat najbardziej magicznych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia. Liturgię Mszy Św. sprawował ks Marian Wyrwa – wikariusz parafii pw. Karola Boromeusza w Lubaczowie. Tradycyjnie nie zabrakło Trzech Króli, w role których wcieliły się przybyłe dzieci – informuje Gminny Ośrodek Kultury.

Po mszy świętej kolędnicy udali się na oddział dziecięcy by choć na chwilę przywrócić radość świat Bożego Narodzenia najmłodszym pacjentom ich opiekunom oraz personelowi. „Gwiazdki” zawędrowały także na oddział rehabilitacji, szpitalny oddział ratunkowy oraz Zakład Opiekuńczo Leczniczy, gdzie schorowani, sędziwi pacjenci przyjęli ich ze nieukrywanym wzruszeniem i radością.

Dzieciom towarzyszyły ponadto panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Wólce Krowickiej na czele z przewodniczącą Zofią Huk. Ich poczęstunek w postaci pysznych pączków i faworków był bardzo miłym dopełnieniem kolędy w lubaczowskim szpitalu.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here