Orszak Trzech Króli w Lubaczowie – zobacz zdjęcia

1

Nie na koniach, lecz pieszo Trzej Królowie podążali ulicami Lubaczowa, by na Rynku pokłonić się Świętej Rodzinie. W niedzielę (6.01) odbyły się największe uliczne jasełka.

Organizowany w Lubaczowie Orszak Trzech Króli to największe tego typu wydarzenie w regionie. Miasto od kilku lat przyłącza się do ogólnopolskiej akcji. Tegoroczne orszaki przeszły ulicami 752 miejscowości w Polsce i 22 poza naszymi granicami. Hasło przewodnie to słowa Jana Pawła II – „Odnowi oblicze ziemi”.

W Lubaczowie wierni zebrali się w kościele św. Karola Boromeusza, gdzie odprawiono mszę św. i przedstawiono Jasełka w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 1. Stąd też wyruszyli Monarchowie. Natomiast w Konkatedrze uroczystość rozpoczęła się koncertem Zespołu Śpiewaczego Kresy. Po prezentacji odprawiono mszę świętą, a po niej ruszył orszak ze Świętą Rodziną. Finał ulicznych jasełek odbył się na lubaczowskim Rynku, gdzie Trzej Królowie pokłonili się Dzieciątku. Jezuskowi cześć oddali też aktorzy Teatru Małych Form. Mieszkańcom życzenia złożył Zastępca Burmistrza Lubaczowa Janusz Waldemar Zubrzycki i Starosta Lubaczowski Zenon Swatek. Uroczystość zakończył Dziekan Andrzej Stopyra, który udzielił uczestnikom błogosławieństwa.

Galeria zdjęć, fot. Tomasz Mielnik dla elubaczow.com.

AH, tmiel, elubaczow.com


1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here