W Cieszanowie odbędą się warsztaty z wirtualną rzeczywistością

0

Nowy rok w Cieszanowie rozpoczyna się od atrakcji. Miejscowa Pracownia Orange, która zdobyła drugie miejsce w konkursie „Nasza miejscowość 2050”, zaprasza dziś na warsztaty o kosmosie z użyciem technologii VR.

Zakończył się Tydzień Pracowni Orange, podczas którego Pracownie w całej Polsce przygotowały zadania w ramach konkursu „Nasza miejscowość 2050”. Pytanie konkursowe brzmiało: „Jaka przyszłość czeka mieszkańca Waszej miejscowości w 2050 roku?”. Wśród zwycięzców konkursu znalazła się lokalna Pracownia Orange w Cieszanowie, która jako formę pracy konkursowej wybrała wspólnie przygotowaną makietę 3D. Zajmując drugą pozycję, Pracownia wygrała warsztaty z wiedzy o kosmosie z użyciem technologii VR.

– Zajęcia z użyciem wirtualnej rzeczywistości otworzą oczy małych odkrywców na nowe technologie, dając im solidną porcję ciekawie przedstawionej wiedzy. Podczas spotkania odbędzie się aż 6 bloków – w sumie w zajęciach weźmie udział ponad 120 uczniów klas I- IV. Meteory, czarna dziura, Mars czy Międzynarodowa Stacja Kosmiczna to tylko kilka z wielu zagadnień poruszanych podczas warsztatów. Dzięki goglom VR, dzieci poczują się jak w kosmosie, odbywając jednocześnie podróż do świata wirtualnej rzeczywistości – informują organizatorzy.

Pracownie Orange to multimedialne świetlice dla lokalnych społeczności. Każda z nich została wyposażona w sprzęt multimedialny: komputery z darmowym dostępem do internetu, konsolę do gier oraz telewizory LCD. W placówkach organizowane są liczne szkolenia, warsztaty, zajęcia – zawsze bezpłatne i dostępne dla wszystkich chętnych.

Warsztaty VR rozpoczną się dziś (04.01) o 8:00 i potrwają do godziny 14:00.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here