O czym pamiętać, wynajmując samochód? Poznaj opinie ekspertów Carfree

0

Obecnie często podróżujemy. Chcemy być mobilni i niezależni bez względu na sytuację, dlatego coraz częściej korzystamy z wypożyczalni samochodów w czasie wyjazdów zarówno prywatnych, jak i służbowych. Teraz to już nie moda, ale realna potrzeba i sporo korzyści dla klienta. Jednak wynajmując auto, należy pamiętać o kilku kwestiach. Poznajmy opinie ekspertów na ten temat.

Na jak długo wypożyczyć auto?

Wypożyczalnie oferują swoim klientom trzy różne możliwości wynajmu samochodu. Dla osób potrzebujących auta na kilka godzin lub dni dedykowany jest wynajem krótkoterminowy, czyli obejmujący okres od jednego dnia do miesiąca. Wchodzą tu w grę wyjazdy, podróże służbowe oraz okolicznościowe. Dla firm i instytucji przewidziane zostały natomiast dłuższe terminy. Wynajem średnioterminowy trwa od jednego miesiąca do 2 lat, natomiast długoterminowy od 2 do 5 lat. Dzięki tym opcjom przedsiębiorstwa mogą w korzystny dla siebie sposób skompletować odpowiednią flotę pojazdów. Jest to rozwiązanie, które w opinii wielu klientów, sprawdza się znacznie lepiej niż leasing.

Jak wypożyczyć auto?

Samo wypożyczenie samochodu odbywa się bardzo sprawnie i obejmuje minimum formalności. Umowę można sfinalizować osobiście w siedzibie oddziału, jednak jeszcze prościej i szybciej jest zarezerwować wybrany samochód na stronie internetowej firmy, na przykład carfree.pl. Wystarczy jedynie on-line wpisać miejsce odbioru i przekazania auta, daty i godziny, wybrać odpowiedni segment i markę pojazdu, a samochód zostanie podstawiony bez dodatkowych opłat w wybrane miejsce miasta lub na lotnisko. Wybierać można spomiędzy samochodów od niewielkich miejskich segmentu A, aż po duże VAN-y, SUV-y i busy dostawcze. Wypożyczalnie Carfree znajdują się w kilkunastu polskich miastach, w tym w okolicy lotnisk, co znacznie ułatwia podróżującym poruszanie się. W razie potrzeby pomocą i poradą służą doradcy, który są dostępni całodobowo, jeśli klient ma jakieś pytania lub waha się w wyborze konkretnego modelu auta.

O czym pamiętać – rady ekspertów

W opinii ekspertów Carfree wypożyczenie samochodu jest bardzo korzystną opcją w wielu sytuacjach. Opłaca się, kiedy potrzebujemy auta na krótko, ale ma wiele zalet także w przypadku firm wynajmujących samochody długoterminowo. Przedsiębiorca oszczędza, ponieważ jest to bardziej ekonomiczne rozwiązanie niż leasingowanie samochodów firmowych. Jednak by wynajem był korzystny i przyjemny, specjaliści radzą pamiętać o kilku kwestiach. Przede wszystkim trzeba przemyśleć, jakiego auta potrzebujemy i na jak długo. Czasem wystarczy wynająć praktyczny pojazd niższej klasy i zwyczajnie nie przepłacać za usługę. Należy też uważać na limity kilometrów. Jeśli obowiązują, nie możemy sobie pozwolić na błądzenie lub dodatkowe zwiedzanie, ponieważ za przekroczenie wytyczonej kilometrówki naliczana jest dodatkowa opłata. Podobnie sprawa się ma z odbiorem auta. W czasie podpisywania umowy trzeba zwrócić uwagę na stan samochodów i zwrócić go bez uszkodzeń, w umówionym terminie.

Korzyści z wypożyczenia auta

Specjaliści potwierdzają, że jeśli powyższe zasady są przez wynajmującego przestrzegane, wypożyczenie samochodu przynosi klientowi wiele korzyści. Dzięki takiemu rozwiązaniu stajemy się bardziej mobilni i możemy być niezależni zaraz po tym, jak wysiądziemy z samolotu. W łatwy sposób jesteśmy w stanie zorganizować kilkudniowy wyjazd większej grupy przyjaciół, czy zwiedzanie bez potrzeby liczenia na zorganizowane grupy z biur podróży. Przedsiębiorcy chwalą sobie także możliwość wynajmu samochodów dla potrzeb firmy. Wszystko to odbywa się bez niepotrzebnych komplikacji i zbędnych opłat. Za wypożyczenie nie płaci się kaucji, a umowy najmu są jasne i nie zawierają żadnych ukrytych opłat. Auto z wypożyczalni jest tanie w eksploatacji. Jedyne, co powinno interesować klienta to potrzeba tankowania paliwa. Reszta opłat eksploatacyjnych nie dotyczy wynajmującego, ponieważ zawiera się w opłacie za wynajęcie pojazdu. W praktyce oznacza to, że awarie, usterki, czy potrzeby wymiany części zamiennych w samochodzie wypożyczalnia bierze na siebie. Jeśli potrzeba podstawić auto zastępcze, firma robi to bez dodatkowych opłat. Poza tym wypożyczalnia dba o to, aby każdy samochód miał opłacony pełny pakiet ubezpieczenia, czyli OC, AC, NNW i Assistance, zapewniając ten sposób komfort psychiczny osobie korzystającej z auta.

Obecnie na polskim rynku pojawia się coraz więcej firm specjalizujących się w wypożyczaniu samochodów. Wypożyczalnie umożliwiają sprawne poruszanie się zarówno prywatnym klientom, jak i przedsiębiorstwom, dlatego stają się coraz popularniejsze.

Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 12 tysięcy naszych obserwujących!
Polub profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.