Polscy konsumenci na potęgę płacą kartami płatniczymi

0

W Polsce lawinowo rośnie liczba transakcji dokonywanych bez gotówki. Jak wynika z najnowszych danych Narodowego Banku Polskiego, Polacy chętniej używają plastiku, niż tradycyjnych banknotów.

Mogłoby się wydawać, że największy wzrost popularności transakcje bezgotówkowe mają już za sobą, tymczasem okazuje się, że choć Polacy płacą kartami na potęgę, ich liczba wciąż rośnie. Tylko w 2017 roku liczba transakcji bezgotówkowych wzrosła o 20 procent w stosunku do roku poprzedniego. To sprawia, że Polacy należą do europejskiej czołówki!

Polacy szczególnie upodobali sobie płatności zbliżeniowe. Dlaczego? Jak twierdzą w licznych ankietach i badaniach opinii publicznej, są one szybsze i wygodniejsze. Konsumenci zauważają również, że płatności zbliżeniowe pozwalają skrócić kolejki do kas. Nic dziwnego, że w 2018 roku w ciągu jednego kwartału przybyło niemal milion kart. Konsumenci postrzegają też płatności kartą jako bezpieczniejsze. Zgubienie karty, w przeciwieństwie do gotówki, nie musi oznaczać utraty pieniędzy.

Mimo tak entuzjastycznego podejścia Polaków do transakcji bezgotówkowych, wciąż nie zawsze mają oni możliwość wyboru między płatnością gotówką a kartą lub telefonem. Terminal płatniczy wciąż nie jest dostępny na wszystkich targach, bazarach, w małych sklepach osiedlowych, nie we wszystkich salonach fryzjersko-kosmetycznych, gabinetach dentystycznych, rehabilitacyjnych i w warsztatach samochodowych. Tymczasem w Polsce, dzięki Fundacji Polska Bezgotówkowa, przedsiębiorcy mogą otrzymać darmowe terminale płatnicze. Jak to zrobić?

Darmowy terminal płatniczy dla małych i średnich przedsiębiorstw

Z aktualnych danych dotyczących liczby terminali i kart płatniczych w naszym kraju wynika, że o realnym dostępnie polskich konsumentów do płatności bezgotówkowych będzie można mówić dopiero gdy liczba terminali płatniczych się podwoi.

Z tego powodu powstała Polska Bezgotówkowa – wspólna inicjatywa wiodących na polskim rynku agentów rozliczeniowych i wydawców kart, przy udziale Związku Banków Polskich i sektora publicznego.

Dzięki programowi przedsiębiorcy, którzy do tej pory – lub przez ostatnie 12 miesięcy – nie udostępniali w swoich placówkach możliwości płacenia bezgotówkowo, mogą otrzymać do trzech darmowych terminali płatniczych i przez 12 miesięcy nie ponosić kosztów związanych z obsługą urządzenia, jego instalacją i prowizją od dokonywanych transakcji.

By wziąć udział w programie należy wejść na stronę bezgotowki.pl i przejść przez cztery proste etapy – m.in. wybór urządzenia i wypełnienie zgłoszenia. Chcesz otrzymać darmowy terminal? Wejdź na stronę https://bezgotowki.pl/.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here