W Budomierzu wpadł Rosjanin poszukiwany „czerwoną notą”

0

Funkcjonariusze Straży Granicznej z drogowego przejścia granicznego w Budomierzu zatrzymali obywatela Rosji poszukiwanego na podstawie czerwonej noty Interpolu. Mężczyzna chciał wjechać do Polski.

Fot. T. Mielnik, archiwum.

W niedzielę (23.12) w trakcie odprawy granicznej na wyjazd z Polski, funkcjonariusze z przejścia drogowego w Budomierzu zatrzymali 28-letniego obywatela Federacji Rosyjskiej. Mężczyzna od roku był poszukiwany przez rosyjski wymiar sprawiedliwości na podstawie czerwonej noty Interpolu. W swoim kraju ma odpowiedzieć za przestępstwa narkotykowe. Czerwona nota oznacza najwyższy stopień międzynarodowych poszukiwań i jest informacją dla służb wszystkich krajów, że poszukiwany jest niebezpiecznym przestępcą.

Zgodnie z obowiązującą procedurą, Rosjanin zostanie przekazany Prokuraturze Okręgowej w Przemyślu, a do momentu wszczęcia procedury ekstradycyjnej, będzie przebywać w areszcie.

– Od początku 2018 roku, na granicy polsko-ukraińskiej funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zrealizowali ponad 2 tys. zleceń dotyczących zatrzymania osób figurujących w bazach danych SIS. Oprócz tego zatrzymano ponad 120 osób poszukiwanych przez Interpol, w tym siedmiu poszukiwanych na podstawie czerwonej noty Interpolu – informuje mjr SG Elżbieta Pikor, rzecznik prasowy Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here