Rynek pełen bożonarodzeniowych specjałów

0

Tradycyjnie, 22 grudnia na lubaczowskim Rynku pojawili się rękodzielnicy i gospodynie. W ramach Kiermaszu Bożonarodzeniowego prezentowali wigilijne potrawy i ozdoby świąteczne.

fot. lubaczow.com.pl

Mieszkańcy i przyjezdni mogli kupić stroiki, bombki, anioły, serwetki i inne bożonarodzeniowe ozdoby. Pojawiły się potrawy wigilijne – pierogi, karpie, gołąbki przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich. Nie zabrakło swojskiego chleba, domowych serów, przetworów, miodów i wędlin prezentowanych przez lokalnych producentów i restauracje Mikroklimat, Kresową Osadę i Spółdzielnię Socjalną „Wspólna”. Wyjątkową atmosferę Kiermaszu podkreśli leśnicy z Nadleśnictwa Oleszyce, którzy oferowali żywe choinki. Do domu można było także wziąć Betlejemskie Światło Pokoju, które przekazywali harcerze. Odbyło się wspólne kolędowanie z zespołem „Gwiazdki” i dzielenie się opłatkiem.

Po raz pierwszy w Lubaczowie ruszyła wspólna Wigilia. Uczestnicy projektu „Międzypokoleniowe smaki życia” dofinansowanego ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020, częstowali gołąbkami, pierogami, pasztecikami i domowymi słodkościami.

Podczas wydarzenia świąteczne życzenia złożyli Burmistrz Lubaczowa Krzysztof Szpyt, Wójt Gminy Lubaczów Wiesław Kapel, a w imieniu Starosty Lubaczowskiego – Wicestarosta Paweł Głaz i Przewodnicząca Rady Powiatu Marta Tabaczek. Modlitwę poprowadził Dziekan Dekanatu Lubaczowskiego ks. Andrzej Stopyra.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here