Urządzając łazienkę, możemy zdecydować się na wykorzystanie wielu różnorodnych stylów. Niestety musimy być świadomi, że część z nich za kilka lat może okazać się zupełnie niemodna. Aby zapobiec takiej sytuacji, warto postawić na minimalizm. Taka aranżacja sprawi, że łazienka stanie się ponadczasowa, a w przypadku gdy zechcemy zmienić jej charakter, będziemy mogli wykorzystać w tym celu inne dodatki. Jak zatem urządzić minimalistyczną łazienkę?

Wybierz ponadczasowe meble

Aby łazienka była utrzymana w minimalistyczny stylu, w pierwszej kolejności należy zadbać o właściwe meble łazienkowe. To właśnie one w pierwszej kolejności zwracają na siebie uwagę. Koniecznie należy wybrać meble przeznaczone do łazienek. Są one wykonywane z trwałych materiałów, które są odporne na działanie wody, wilgoci i pary wodnej. Wybierajmy modele o prostych kształtach, utrzymane w jednej kolorystyce. Istotne są również uchwyty. Decydując się na urządzenie łazienki w minimalistycznym stylu, wybierajmy geometryczne uchwyty lub szafki, które zupełnie są ich pozbawione.

W minimalistycznych łazienkach najlepiej prezentują się jasne barwy jak beże, kremy, szarości. W przypadku wykorzystania czarnych lub innych ciemnych mebli łazienkowych konieczne jest zapewnienie odpowiedniej ilości przestrzeni, tak by pomieszczenie nie sprawiało wrażenie przytaczającego. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem minimalistycznych szafek, komód czy półek, sprawdź co proponują producenci. Szeroki wybór gwarantuje, że z łatwością wybierzesz produkt dopasowany do swoich preferencji.

Dominująca biel

Obecnie wyjątkowo modne są łazienki utrzymane w jednym kolorze. Decydując się na urządzenie tego pomieszczenia w minimalistycznym stylu, warto zastanowić się nad wykorzystaniem bieli jako dominującej barwy. W ten sposób uzyskamy niebanalną przestrzeń, którą w przypadku konieczności zmiany, bez problemu będziemy mogli zmodyfikować. Wybierzmy białe szafki łazienkowe, płytki, dywaniki, ręczniki. Wykorzystując odpowiedniej oświetlenie, zyskamy zaskakująco przytulną łazienkę, która będzie sprzyjała codziennej relaksacji.

Schowaj akcesoria

Aby minimalistyczna łazienka mogła prezentować się wyjątkowo estetycznie, koniecznie należy zadbać o to, by wszelkie kosmetyki i akcesoria były pochowane. Jeśli elementy te nie mieszczą się w szafkach, warto zdecydować się na wykorzystanie prostych pudełek, które można zakupić w wielu sklepach. Mogą być to pudła wykonane z kartonu lub modele dodatkowo pokryte eleganckim materiałem. Wystarczy ustawić je na półce i szafie, a nasza łazienka zyska na wyglądzie.

Warto zadbać również o łazienkowe organizery na szczoteczki do zębów, a także ręczniki czy dywaniki. Takie elementy często wydają się nieistotne, jednak w dużej mierze wpływają na prezentowanie się pomieszczenia. Postaraj się, aby dodatki pasowały kolorystycznie do reszty. Lepiej wybierać proste, ponadczasowe modele, dzięki którym zyskasz pewność, że minimalizm Twojej łazienki nie zostanie zaburzony.

Minimalistyczny styl jest obecnie bardzo modny. Bez względu na to, jaki metraż ma nasza łazienka, możemy wykorzystać zaproponowane sposoby i uzyskać elegancki ponadczasowy efekt, który zachwyci każdego. Tak urządzona łazienka mimo upływu lat wciąż będzie prezentowała się świeżo i lekko.


3 komentarze

  1. ja na szczęście nie musiałam się niczym przejmować bo aranżacją mojej łazienki zajęło się biuro DD Projekt, którego produkty są bardzo nowoczesne i świeże, tak więc moja łazienka wygląda fantastycznie i jest dokładnie taka jak chciałam

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here