Otwarcie dziennego domu „SENIOR+” w Chotylubiu [ZDJĘCIA]

2

W gminie Cieszanów uruchomiono już drugi Dom Dziennego Pobytu dla seniorów. Po sukcesie otwartego rok temu DDP w Cieszanowie, władze gminy zdecydowały, że tego typu placówki powinny powstać również w innych miejscowościach.

W lipcu 2018 roku na parterze budynku byłej szkoły w Chotylubiu ruszyły prace remontowo-budowlane w ramach Programu Wieloletniego „Senior+”. W połowie grudnia zakończył się generalny remont wnętrza i seniorzy mogą już korzystać z odnowionych pomieszczeń. Podjęte działania zwiększyły funkcjonalność i estetykę dodatkowo wyposażonych w ramach programu pomieszczeń.

– Ponieważ dzieci ubywa, a nasze społeczeństwo z roku na rok starzeje się, musimy dostosowywać się do nowej sytuacji m.in. poprzez przekształcenie dawnych placówek szkolnych w miejsca przyjazne seniorom – podkreśla burmistrz Miasta i Gminy Cieszanów Zdzisław Zadworny.

Dzienny Dom „Senior +” dysponuje 15 miejscami i mimo, że korzystanie ze świadczeń jest tu częściowo odpłatne, nie było żadnego problemu z rekrutacją takiej grupy mieszkańców Chotylubia.

– W nowym domu będą oni mieli zapewnione profesjonalne wsparcie przez minimum 8 godzin dziennie, 5 dni w tygodniu. Zgodnie z głównym celem programu oraz zainteresowaniami seniorów, stworzone zostały warunki do zdrowego i aktywnego życia, inicjowania rozwoju osobistego, aktywności społeczno – kulturalnej, profilaktyki i edukacji zdrowotnej oraz wsparcia socjalnego. Mam nadzieję, że nasz Dom Senior+ stanie się centrum życia i spotkań miejscowości – podkreśla kierownik placówki Agnieszka Majder.

To kolejna placówka dla seniorów, która powstała w tej gminie, bo od ponad roku z sukcesem działa Dom Dziennego Pobytu Seniorów w Cieszanowie.

– Od roku obserwuję poczynania seniorów z DDP w Cieszanowie i jestem pod wielkim wrażeniem ich werwy i energii. Co chwilę coś organizują, a to akcję charytatywną, a to spotkanie z młodzieżą. Ich Dom stał się ważnym elementem życia społecznego gminy. Mam nadzieję, że podobnie będzie z DDP uruchomionym w Chotylubiu – podkreślił obecny na otwarciu placówki radny powiatowy Marcin Piotrwoski.

Realizacja projektu możliwa była dzięki dofinansowaniu z budżetu gminy Cieszanów w kwocie ok. 200 tys. zł i budżetu państwa w wysokości ok. 300 tys. zł.

Szczegółowe informacje na temat naboru do Dziennego Domu „Senior+” można uzyskać w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ciesznowie od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7.00 do 15.00 lub telefonicznie pod numerem telefonu 16 63 286 80.

Galeria zdjęć.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here