W „Dwójce” pokazali, że Lubaczów jest Młodymi Niepodległy

0

W Szkole Podstawowej Nr 2 w Lubaczowie dobiega końca realizacja projektu „Lubaczów Młodymi Niepodległy” finansowanego ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Działania wpisały się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Projekt obejmował 350 godzin warsztatów, szkoleń, spotkań oraz działań. W ich trakcie uczniowie pogłębiali swoją wiedzę dotyczącą integracji międzypokoleniowej, a także edukacji historycznej, w tym lokalnej i regionalnej w utworzonym w szkole Lubaczowskim Centrum Pokoleń. Wzięli udział w warsztatach designu literackiego i opowieści w Lublinie, czynnie włączyli się w Rajd pieszy do lasu Niwki, odwiedzili i poznali miejsca pamięci związane z historią Lubaczowa, rozmawiali ze świadkami historii dokumentując je w formie fotografii lub nagrań.

Efektem pracy jest Monografia Pokoleń – Śladami Niepodległej, a także kalendarz na 2019 rok z ilustracjami najmłodszej grupy warsztatowej. Wytworem działalności starszych grup jest interaktywna „Lubaczowska Mapa Niepodległości”, dostępna na internetowej stronie „Dwójki”

– Do sukcesu tego przedsięwzięcia przyczynił się ogromny wkład pracy, zaangażowanie i chęć poznawania historii swojego miasta i regionu przez uczniów, trenerów pracujących z dziećmi i młodzieżą, współpraca i nieoceniony wkład świadków historii, którzy chętnie dzielili się z nami swoimi wspomnieniami, za które dziękujemy z całego serca, a także przychylność dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 2. – mówi Małgorzata Szabatowska.

Galeria zdjęć, fot. SP Nr 2 w Lubaczowie

AH, elubaczow.com, inf. nadesłana

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here