6 najważniejszych korzyści z zakupu wózka widłowego elektrycznego

0

Jesteś przedsiębiorcą? Rozważasz zakup sprzętu do swojej firmy? Zastanawiasz się co sprawdzi się lepiej – wózek widłowy elektryczny czy spalinowy? My odpowiadamy, prezentując Ci 6 najważniejszych korzyści z zakupu wózka o napędzie elektrycznym! Chcesz wiedzieć dlaczego warto? Zapraszamy do artykułu!

Zwykło się zakładać, iż wózek widłowy elektryczny jest mniej wydajny i nie sprosta wymagającym zadaniom równie dobrze, co wózek spalinowy. Nie jest to prawdą! Obecnie na rynku dostać można wózki widłowe elektryczne wyposażone w silniki: 24-, 48- lub nawet 80-voltowe. Pozwala im to na równie wydajne i efektywne (o ile nawet nie bardziej) wykonywanie zadań, co wózkom spalinowym. Jakie są inne zalety płynące z zakupu wózka widłowego elektrycznego?

1. Wybierając wózek widłowy elektryczny – dbasz o środowisko

Jak wiadomo, wózki widłowe napędzane silnikiem elektrycznym nie emitują niebezpiecznych i niezdrowych spalin. Ich wykorzystanie nie tylko pozytywnie wpływa na środowisko naturalne, ale także na ogólny stan zdrowia i samopoczucie operatora wózka widłowego. Akumulatory w wózkach widłowych elektrycznych są wydajne, łatwo się je ładuje czy wymienia (szczególnie w przypadku bocznej wymiany).
Co warto podkreślić – wózek widłowy elektryczny może pracować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń – a to dzięki dodatkowym osłonom silnika, które chronią go przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi – opadami oraz wilgocią.

2. Praca wózka widłowego elektrycznego nie wpływa negatywnie na słuch

Poza tym, iż wózki widłowe elektryczne nie emitują spalin, posiadają jeszcze drugą bardzo ważną zaletę – ich praca jest cicha. Przeciętny wózek elektryczny podczas eksploatacji wytwarza hałas równy ok 70-80dB. Porównać to można do np. dźwięku pracującego odkurzacza. Operatorzy wózków widłowych elektrycznych nie są zobowiązani do stosowania nauszników przeciwhałasowych czy wkładek dousznych, gdyż nawet w trakcie całodziennej pracy ich słuch nie jest narażony na uraz (tak jak w przypadku np. wózków widłowych spalinowych, które podczas pracy wytwarzają znacznie większy hałas).

3. Wózek widłowy elektryczny jest łatwy w obsłudze

Niewątpliwą zaletą wózków widłowych elektrycznych jest to, iż są one bardzo łatwe i intuicyjne w obsłudze. Mimo znacznej ilości tych pojazdów na rynku, sterowanie nimi jest stosunkowo bardzo podobne i zmiana obsługiwanego sprzętu nie wymaga od operatora konieczności wielogodzinnego “przyuczania się”. Warto jednak pamiętać, iż aby obsługiwać widlaki, należy uzyskać państwowe uprawnienia kategorii IIWJO lub IWJO (w tym przypadku poza wózkami widłowymi można obsługiwać także wózki specjalizowane – ze zmiennym wysięgnikiem oraz unoszące operatora wraz z ładunkiem).

4. Wózki widłowe elektryczne kupisz właściwie wszędzie!

Nie chodzi tu oczywiście o to, iż są one dostępne w kiosku na rogu, natomiast przedsiębiorca, który jest zainteresowany ich zakupem może zrobić to bez najmniejszego problemu korzystając z jednej z licznych ofert dealerów czy składów wózków widłowych (zarówno dostępnych stacjonarnie, jak i online, jak np. skład wózków widłowych Lemarpol).
Atutem dużej liczby pojazdów dostępnych na rynku jest… konkurencyjność. Zanim dokonasz zakupu wózka widłowego elektrycznego warto upewnić się i porównać ofertę na ten model u kilku dealerów, wybierając oczywiście najbardziej atrakcyjną dla siebie cenę i warunki zakupu.

5. Wózki widłowe elektryczne skonstruowano tak, by dbać o bezpieczeństwo!

Pomimo iż wspomniano już o dwóch niebagatelnych zaletach wózków widłowych elektrycznych, czyli cichej pracy i braku emisji spalin, nie sposób zapomnieć o trzeciej – czyli bezpiecznej i solidnej konstrukcji chroniącej operatorów wózków przed ewentualnymi urazami. Mowa tu między innymi o dodatkowym zabezpieczeniu dachu wózka specjalnymi osłonami chroniącymi przed upadającym z wysokości ładunkiem.
Wózki widłowe elektryczne różnią się między sobą budową – część z nich jest 3- a część 4-kołowa. Jednak producenci dbają o to, aby kompaktową budowę widlaków połączyć z bezpieczeństwem, zwrotnością pojazdów oraz wygodą.

6. Wózki widłowe elektryczne są uniwersalne i mają wiele zastosowań!

Bez względu na to, czy obsługujesz spore centrum logistyczne czy jesteś właścicielem niewielkiego magazynu – transportem niezbędnych towarów bezbłędnie zajmą się wózki widłowe elektryczne. Te pojazdy sprawdzają się:

– podczas rozładunku oraz załadunku towarów do dalszego transportu;
– we wszelkich zadaniach związanych z przewożeniem ładunków na różnej długości odległości;
– w przypadku składowania niskiego i średniego;
– przy obsłudze linii produkcyjnej;
– podczas kompletowania zamówień.

Wykorzystuje się je głównie w pracach na terenie:
– hurtowni i sklepów wielkometrażowych;
– zakładów przetwórstwa;
– baz logistycznych;
– magazynów;
– zakładów produkcyjnych;
składów np. budowlanych itp.

Jak widać, wózki widłowe elektryczne są powszechnie i chętnie wykorzystywanymi urządzeniami. Wynika to z ich wydajności, uniwersalności oraz wygody obsługi.

Podsumowanie

W powyższym artykule zaprezentowaliśmy 6 najważniejszych korzyści z zakupu wózka widłowego elektrycznego. Na rynku można obecnie znaleźć wiele ofert zarówno nowych, jak i używanych pojazdów, spośród których możesz wybrać ten, który najlepiej sprawdzi się w Twoim przedsiębiorstwie.
A dla osób, których nie stać na zakup – możliwość krótko i długoterminowego wynajmu wózków widłowych.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here