Jest szansa na dodatkowe pieniądze z UE dla Podkarpacia

0

Podkarpacie ma duże szanse na otrzymanie dodatkowych pieniędzy unijnych. Chodzi o prawie 550 milionów złotych, które mają zostać przeznaczone na projekty z list rezerwowych.

Fot. Michał Mielniczuk, biuro prasowe UMWP

Dodatkowe 126 mln euro, czyli około 550 mln zł to rezerwa, po którą będzie można sięgnąć dzięki sprawnemu wydatkowaniu dotychczasowych środków i osiągnięciu dzięki temu odpowiednich wskaźników. Marszałek podkarpacki Władysław Ortyl twierdzi, że formalności, które były warunkiem do ich otrzymania zostały spełnione.

– To wielki sukces zarządu i samorządu województwa podkarpackiego – poinformował marszałek Władysław Ortyl na pierwszej wspólnej konferencji prasowej zarządu województwa podkarpackiego VI kadencji. – Mamy rezerwę wykonania, mamy pełną pulę, jaka jest przeznaczona dla Podkarpacia. (…) Dodatkowe pieniądze, czyli tzw. rezerwa wykonania przysługuje Podkarpaciu, ponieważ w wyznaczonym czasie zrealizowano kluczowe projekty – wyjaśnia marszałek Ortyl.

Ostateczną decyzję podejmie Komisja Europejska. Pieniądze zostaną wykorzystane na projekty, które znalazły się na listach rezerwowych Regionalnego Programu Operacyjnego.


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here