Zespół Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie został po raz kolejny wyróżniony przez Fundację Świętego Mikołaja. Tytuł „Solidarnej Szkoły” potwierdza, że placówka jest zaangażowana społecznie i aktywnie wspiera swoich uczniów i absolwentów.

fot. Krzysztof Kuczyk

Program „Stypendia Świętego Mikołaja” działa od 2010 roku i wspiera zdolne, zaangażowane społecznie dzieci i młodzież z niezamożnych rodzin. Lubaczowski Zespół Szkół dołączył do niego w lutym 2017 roku i już za pierwszy rok działalności zdobył tytuł Solidarnej Szkoły zajmując wtedy trzecie miejsce. W 2018 roku sukces został ponownie osiągnięty i we wtorek (04.12), podczas uroczystej Gali 7. edycji konkursu w Muzeum Pałacu w Wilanowie, Anna Śliwa – koordynator szkoły programu stypendialnego odebrała tytuł Solidarnej Szkoły za II miejsca w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w miejscowościach poniżej 20 tys. mieszkańców. To ogromy zaszczyt dla placówki kierowanej przez dyrektora Andrzeja Nepelskiego, bo na podium stanęło tylko 12 szkół w 4 kategoriach.

Tytuł „Solidarna Szkoła” przyznawany jest tym placówkom, które udowodniły, że są najbardziej zaangażowanymi społecznie polskimi szkołami, wykazały największą aktywnością na rzecz pomocy utalentowanej młodzieży z niezamożnych rodzin i zebrały na swoim subkoncie najwięcej środków na stypendia. Akcja odbywa się pod honorowym patronatem małżonki Prezydenta RP – Agaty Kornhauser-Dudy.

Tytuł Solidarnej Szkoły Zespół Szkół im. gen.J.Kustronia zdobył dzięki darczyńcom, a są nimi: ENPROM Sp. z o.o z Warszawy, Alvernia Sp. z o.o. z Krakowa, BD Center sp. z o.o Rzeszów, MDM Polska sp. z o.o. Bobrówka, Instal –Center. Usługi Hydrauliczne Tomasz Hawrylak Lubaczów, Agro-Mal sp. j. Jan, Tadeusz i Mieczysław Pokrywka Lubaczów, DM System Damian Mazur Rzeszów, Centrum Medyczne „KORMED” Lubaczów, Fundacja na Rzecz Rozwiązywania Problemów Społecznych „SOCIETATIS” Rzeszów, Sklep Obuwniczo-Przemysłowy Marta Żulewicz Lubaczów, Multiagencja Ubezpieczeniowa „Polisa Plus” Paweł Mazurek Lubaczów, „KAZEX” Kazimierz Rymarowicz Oleszyce, Agencja Ubezpieczeniowa Krystyna i Robert Gutkowscy s.c – Lubaczów, „KRESY” Spółdzielcza Grupa Producencka Lubaczów, Firma GEOBUD Usługi Projektowo-Budowlane Kinga i Krzysztof Kopeć Lubaczów, Firma Żab-Blach Ryszard Żabczak Lubaczów, Fundacja Świętego Mikołaja Warszawa, Stowarzyszenie Rozwoju Zespołu Szkół im. gen. Józefa Kustronia Lubaczów oraz firma uczniowska E-grosik, która powstała w tej szkole w ramach projektu „Przedsiębiorczy uczeń kluczem do sukcesu” w składzie: Katarzyna Kornaga, Katarzyna Kolbuch, Aleksandra Malec, Patrycja Sęga, Anna Zajączkowska, Jolanta Kamińska, Klaudia Mazurek, Patrycja Burek, Diana Cisło, Sylwia Jałowy.


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here