Paczki rozdane, Weekend Cudów za nami

2

Ostatni weekend był Weekendem Cudów. Wolontariusze Szlachetnej Paczki przekazywali rodzinom paczki. W całej Polsce pomoc otrzymało prawie 17 tys. rodzin, w naszym regionie dotarła ona do 40-stu.

Fot. Szlachetna Paczka Lubaczów

Organizatorzy 18. edycji Szlachetnej Paczki oszacowali wartość wsparcia na ponad 47 mln zł, a jednej paczki na ponad 2,8 tys. zł. W paczkach znalazły się m.in. drzwi wejściowe, tapczany do spania, lodówki, pralki, kuchenki gazowe, wyposażenie mieszkania, artykuły AGD, w tym żelazka, garnki, patelnie, czajniki, ale także ubrania, żywność, środki czystości, słodycze dla dzieci i drobne upominki. Prezenty dostarczyło 12,8 tys. wolontariuszy, z czego kilkanaście pracowało w powiecie lubaczowskim. Do pomocy zgłosiły się rozmaite grupy, które przygotowywały podarki.

Zaangażowanie, choć wymagało wysiłku, wszystkim dało jednak wiele radości.

– Dzisiejszy dzień był bardzo pracowity dla wolontariuszy, darczyńców i naszych rodzin. Nie da się wyrazić słowami, tego, co przeżyliśmy. Dla takich chwil warto żyć – podsumowują finał na swoim facebooku organizatorzy Szlachetnej Paczki w powiecie lubaczowskim.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

2 komentarze

  1. Witam, czy wolontariusze wiedzą że ta Pani ze zdjęcia ma emeryturę zamojską oraz pracującego syna żyją na poziomie który nie zalicza ich do osób którym potrzebna jest pomoc !!! trzeba odpowiednio dobierać rodziny!!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here