Piękny uśmiech to podstawa atrakcyjnego wyglądu. Śnieżnobiałe zęby są marzeniem każdego z nas. Olśniewający uśmiech poprawia nasze samopoczucie, pozwala nam lepiej zaprezentować się w kontaktach towarzyskich i zawodowych.

Niestety często przebarwione zęby powodują, że uśmiechamy się rzadko. Zasłaniamy usta, wstydzimy, tracimy pewność siebie i wpadamy w zakłopotanie. Tego typu sytuacji skutecznie możemy ominąć dzięki profesjonalnym metodom, umożliwiającym uzyskanie śnieżnobiałego uśmiechu. O ładny uśmiech powinniśmy dbać każdego dnia, dlatego wystarczy zmienić dietę i zmienić nawyki higieniczne. Wtedy ryzyko pojawienia się przebarwień ograniczymy do minimum

Z tego powodu w wielu drogeriach roi się od różnych produktów do wybielania zębów, które pozwalają nam rozjaśnić zęby o 2 tony.

Pielęgnacja jamy ustnej – produkty wybielające zęby

Przebarwienia na zębach mogą powstawać z kilku powodów. Przede wszystkim, ich przyczyną może być nieprawidłowy rozwój uzębienia. Jeśli zastanawiasz się na nad wybieleniem zębów to możesz wziąć pod uwagę wiele różnych metod. Od profesjonalnych zabiegów stomatologicznych do sposobów domowych. Wybielanie zębów staje się coraz łatwiejsze oraz tańsze, dlatego istnieje wiele skutecznych sposobów i produktów, które pomogą uzyskać zadowalające, widoczne i trwałe efekty. Sposób domowych jest bardzo dużo, poniżej przedstawiam niektóre z nich:

Szczoteczki wybielające

W ostatnim czasie bardzo popularnym produktem są szczoteczki wybielające. Produkt ten wspomaga usuwanie osadu i przebarwienia z zębów. Jak i również w naturalny sposób wybiela zęby.

Pasta wybielająca

Pasta wybielająca to produkt najczęściej wybierany przez wielu ludzi.  Za tę skuteczną metodę zapłacisz kilka złoty. Pasty niestety nie są aż tak skuteczne jak profesjonalny zabieg wybielający u stomatologa. Systematyczne jej stosowane może rozjaśnić zęby o 1–2 tony. Tutaj warto wziąć pod uwagę takie pasty jak:

– CURAPROX BE YOU zestaw past wybielających + szczoteczka do zębów Curaprox 5460;
– OPALESCENCE SENSITIVE Relief 133g (DUŻA) – wybielająca pasta do zębów z fluorem, o świeżym, miętowym smaku;
– LEBON LeWhite Toothpaste 75ml (biała) – wybielająca pasta do zębów z naturalnych składników o smaku słodkiej mięty i zielonej herbaty.

Płyny wybielające

Doskonałym produktem to wybielania zębów jest specjalistyczny płyn do płukania zębów, który polega na usuwaniu nalotu i powierzchownych plam. Jak i również na podtrzymaniu jaśniejszego koloru szkliwa osiągniętego za pomocą pasty lub zabiegu wybielania w gabinecie stomatologicznym. Tutaj przede wszystkim mogę polecić:

– LEBON LeWhite Toothpaste 75ml (biała) – wybielająca pasta do zębów z naturalnych składników o smaku słodkiej mięty i zielonej herbaty;
– LEBON LeWhite Toothpaste 75ml (biała) – wybielająca pasta do zębów z naturalnych składników o smaku słodkiej mięty i zielonej herbaty;
– GreenIce Power White płyn 300ml – płyn do płukania jamy ustnej przywracający naturalną biel zębów.

Żele wybielające

Dobrym produktem do wybielania zębów jest również paski nasączone wybielającym żelem, które 2 razy dziennie na 20 minut przykleja się do zębów na górnych i dolnych. Paski wybielające są elastyczne, dzięki czemu pozwalają na dotarcie żelu do wszystkich powierzchni zęba, co znacznie podnosi efekt wybielania zębów.

Dodatkowe produkty wybielające zęby

Dobrymi akcesoriami do wybielania zębów oprócz tych podstawowych są również gumy i nici wybielające. Piękne zdrowe białe zęby uzyskamy również dbając o szczeliny międzyzębowe. Często w tych miejscach pozostają garbniki i resztki jedzenia, wpływające optycznie na kolor naszych zębów. Usuniemy je tylko i wyłącznie za pomocą nitki lub irygatora.

Nici wybielające

Nici dentystyczne wybielające skutecznie usuwają przebarwienia i resztki w okolicach przestrzeni międzyzębowych. Szukajmy w wielu drogeriach nitek zawierających mikroskopijne cząstki ścierniwa krzemionkowego lub pokryte nadtlenkiem wapnia. Ułatwią one usuwanie osadu, a także dokładnie wyczyszczą przestrzenie międzyzębowe. Takie nici posiadają dodatkowo właściwości wybielające.

Gumy wybielające

Guma wybielająca to niedoceniony produkt, posiada on właściwości usuwające przebarwienia z powierzchni szkliwa. Tutaj polecam gumy marki: Yotuel i Curaprox.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here