Nowe terminy na przesłanie deklaracji do US

0

Od nowego roku wszystkie informacje o wypłaconych w 2018 roku wynagrodzeniach należy przesłać elektronicznie do urzędu skarbowego do końca stycznia 2019 r.

Od 2019 roku zmienia się sposób przesyłania informacji o uzyskanych w poprzednim roku dochodach. Deklaracje PIT-8C, PIT-11, PIT-11A, PIT-40A oraz PIT-R za 2018 r. przekazywane będą mogły być do urzędu skarbowego wyłącznie w formie elektroniczniej. Termin ich przekazania to 31 stycznia 2019 r. Zmiana nie dotyczy terminu na przekazanie informacji podatnikowi i jest to nadal koniec lutego. Nie zmienia się natomiast termin składania rocznej deklaracji PIT-4R, PIT-8AR – trzeba to zrobić do 31 stycznia. Z kolei informację IFT-1/IFT-1R należy złożyć do 28 lutego.

Formularze można podpisać:

– podpisem kwalifikowanym – wszystkie formularze;
– danymi autoryzującymi – formularze: PIT-8C, PIT-11, IFT-1/IFT-1R, PIT-4R, PIT-8AR, jeżeli są one składane przez osoby fizyczne

i przesłać na trzy sposoby: za pomocą formularza interaktywnego Ministerstwa Finansów, modułu finansowo-księgowego lub Uniwersalnej Bramki Dokumentów (UBD).

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here