Misie trafiły do chorych dzieci

0

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Baszni Dolnej przekazał nowe maskotki i materiały plastyczne dla małych pacjentów przebywających w szpitalach w Rzeszowie. Zabawki dostarczone zostały w ramach akcji „Dzień Pluszowego Misia” organizowanej przez Fundację „Mam Marzenie”.

Od pięciu lat Fundacja „Mam Marzenie” organizuje w całej Polsce zbiórkę nowych pluszowych maskotek, gier, zabawek oraz materiałów plastycznych dla małych pacjentów oddziałów onkologicznych. Okazją do przeprowadzenia zbiórki jest obchodzony 25 listopada Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Po raz drugi do akcji włączył się Zespół Szkolno-Przedszkolny w Baszni Dolnej. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, nauczyciele oraz mali i duzi wolontariusze zebrali nowe zabawki, które potem przekazali do Rzeszowa. Stamtąd wolontariusze Fundacji „Mam Marzenie” przewieźli je do szpitali. Pod koniec listopada 250 maskotek oraz kilkadziesiąt opakowań puzzli trafiło do 8 oddziałów dziecięcych w Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie. Kolejne zabawki trafiły do dzieci z Regionalnego Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego działającego przy szpitalu Klinicznym nr 2 w Rzeszowie.

– Odzew przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Piękne wiadomości dołączone do pluszaków wzbudziły ogromnie wzruszenie rodziców i dzieci przebywających na oddziałach szpitalnych. – mówi Renata Żmij z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Baszni Dolnej.

AH, elubaczow.com

Zobacz także

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here