Miał ponad 3,5 promila, zasnął za kierownicą

0

Ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie miał kierujący, który zasnął za kierownicą samochodu w Borowej Górze. 26-letni kierowca stracił prawo jazdy i będzie odpowiadał przed sądem.

W niedzielę (09.11) o godz. 18, dyżurny lubaczowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o pijanym kierowcy w miejscowości Borowa Góra. Według przekazanych informacji, zgłaszająca wraz z dwoma przejeżdżającymi tamtędy mężczyznami zauważyła samochód marki Volkswagen, który stał na środku drogi z włączonym silnikiem. Początkowo pomyśleli, że mężczyzna siedzący za kierownicą samochodu potrzebuje pomocy. Gdy otworzyli drzwi samochodu, w jego wnętrzu zobaczyli porozrzucane butelki po piwie, a na kolanach kierowcy butelkę wódki. Zorientowali się, że kierowca nie potrzebuje pomocy tylko zasnął za kierownicą. Ponieważ wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu zabrali kluczyki do samochodu i powiadomili policję.

Na miejscu policjanci sprawdzili stan trzeźwości 26-letniego mieszkańca gminy Lubaczów, okazało się, że miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Dzisiaj został przesłuchany i przyznał się do winy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości 26-latek odpowie przed sądem. Policjanci zatrzymali mu też prawo jazdy, które miał od maja br.

elubaczow.com, KPP Lubaczów

Zobacz także

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here