Miał ponad 3,5 promila, zasnął za kierownicą

0

Ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie miał kierujący, który zasnął za kierownicą samochodu w Borowej Górze. 26-letni kierowca stracił prawo jazdy i będzie odpowiadał przed sądem.

W niedzielę (09.11) o godz. 18, dyżurny lubaczowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o pijanym kierowcy w miejscowości Borowa Góra. Według przekazanych informacji, zgłaszająca wraz z dwoma przejeżdżającymi tamtędy mężczyznami zauważyła samochód marki Volkswagen, który stał na środku drogi z włączonym silnikiem. Początkowo pomyśleli, że mężczyzna siedzący za kierownicą samochodu potrzebuje pomocy. Gdy otworzyli drzwi samochodu, w jego wnętrzu zobaczyli porozrzucane butelki po piwie, a na kolanach kierowcy butelkę wódki. Zorientowali się, że kierowca nie potrzebuje pomocy tylko zasnął za kierownicą. Ponieważ wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu zabrali kluczyki do samochodu i powiadomili policję.

Na miejscu policjanci sprawdzili stan trzeźwości 26-letniego mieszkańca gminy Lubaczów, okazało się, że miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Dzisiaj został przesłuchany i przyznał się do winy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości 26-latek odpowie przed sądem. Policjanci zatrzymali mu też prawo jazdy, które miał od maja br.

elubaczow.com, KPP Lubaczów


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here