Agnieszka Martinka opowiadała w Lubaczowie o swoich podróżach

0

W środę (28.11) w Państwowej Szkole Muzycznej w Lubaczowie gościła Agnieszka Martinka. Autorka książki „Połowinka. Rowerem na Ural, do miejsca zesłania Ojca. Wspomnienia Ojca, wspomnienia córki” relacjonowała swoją podróż na Ural, którą odbyła wraz z Agnieszka Koper i Tomaszem Świątkiem.

Uczestnicy spotkania zobaczyli zdjęcia z Samboru, Wilna, Ostaszkowa, Tweru, Miednoje, Placu Czerwonego, Łubianki, Permu oraz tego, co zostało z kopalni węgla kamiennego w Połowince. Podróżniczka opowiedziała także o swojej wyprawie do domu rodzinnego Piłsudskich oraz o tym, że odwiedziła wiele wiosek m.in. osadę Maryjczyków i Tatarów czy zwiedziła cmentarz na Rossie, gdzie pochowane jest serce marszałka Józefa Piłsudskiego..

– Lubaczowianie to miłośnicy książek i autentycznych opowieści, autorka była mile zaskoczona faktem, iż wszystkie przewiezione egzemplarze „Połowinki” znalazły swoich nabywców – opowiada Renata Stefanik Kierownik PBW Filia w Lubaczowie.

Agnieszka Martinka pochodzi z Tomaszowa Lubelskiego, obecnie mieszka w Lublinie. Jest pisarką, podróżniczką, fotografem. Zdobyła Kilimandżaro, objechała rowerem jezioro Wiktorii, zwiedziła Kenię, Ugandę, Tanzanię. Podróży do Afryki poświęcona jest pierwsza książka „Szybsza niż lew”. Jej marzeniem jest wybrać się w podróż do Ameryki Południowej.

Za swoją działalność otrzymała wiele nagród: zdobyła tytuł „Podróżnika Roku” przyznawany przez magazyn turystyczny „Podróże”, za pasje i odważne zrealizowanie marzenia została pierwszą w Polsce laureatką nagrody Johnnie Walker Keep Walking Award, a za wyprawę rowerową z dwójką towarzyszy na Ural (do miejsca zesłania jej ojca) otrzymała wyróżnienie podczas IX Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów „KOLOSY 2006”.

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here