W Lubaczowie gościć będzie Agnieszka Martinka

0

O przygodach i ludziach napotkanych podczas pokonywania prawie 5 tys. km na rowerze, które opisała w swojej książce – „Połowinka. Rowerem na Ural, do miejsca zesłania Ojca. Wspomnienia Ojca, wspomnienia córki” opowiadać będzie Agnieszka Martinka. W Państwowej Szkole Muzycznej gościć będzie w środę (28.11) o godz. 11:00.

Fot. Marta Głogowska, przemysl.pbw.org.pl

Agnieszka Martinka jest pisarką, podróżniczką, fotografem. Za swoją działalność otrzymała wiele nagród: zdobyła tytuł „Podróżnika Roku” przyznawany przez magazyn turystyczny „Podróże”, za pasje i odważne zrealizowanie marzenia została pierwszą w Polsce laureatką nagrody Johnnie Walker Keep Walking Award, a za wyprawę rowerową z dwójką towarzyszy na Ural (do miejsca zesłania jej ojca) otrzymała wyróżnienie podczas IX Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów „KOLOSY 2006”.

W Lubaczowie pisarka przedstawi swoją książkę „Połowinka. Rowerem na Ural, do miejsca zesłania Ojca. Wspomnienia Ojca, wspomnienia córki”, która jest efektem pokonania rowerem 5 tys. km. Publikacje można traktować jako powieść – esej, reportaż, pamiętnik, ale też książkę historyczną i książkę podróżniczą. Autorka chcąc utrwalić pamięć o cierpieniach Polaków zawarła w niej wspomnienia własne i ojca – ofiary komunizmu.

Organizatorami spotkania są Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Przemyślu – Filia w Lubaczowie i Państwowa Szkoła Muzyczna w Lubaczowie.

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here